Wpis z mikrobloga

@safehouse: Dyskutujesz ze mną czy z chochołem?

To skoro już nie ma zagrożenia życia a oni dalej mogą się pakować do innego kraju, to czy


Gdzie napisałem, że mogą? Mogą próbować, jeśli im się uda albo kraj ich przyjmie, to zysk dla
  • Odpowiedz
@fenr7r: I następny nie rozumie. Gdzie oni sieją takich debili? Pytanie jest dlaczego nachodźcy podróżują po całej EU, oraz poza - czyli do UK ( #brexit , więc już nie długo ;) najeżdżając kolejne granice i przekraczając je.

Uchodźca to może mieć moralne prawo w momencie gdy ucieka z swojego ogarniętego wojną kraju (pomijam że wiele z tych krajów nie ma wojny, oraz że wielu z tych nachodźców
  • Odpowiedz
Pytanie jest dlaczego nachodźcy podróżują po całej EU


@safehouse: A dlaczego Polacy w latach '80 uciekali do krajów EWG, nielegalnie przekraczając granice?
Przecież było bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@safehouse: gdzie tu widzisz samozaoranie? Czy ja porównuję Turcję i Niemcy? Bułgarię i Niemcy? Nie, Polskę i Niemcy. Odległość z Syrii podobna, warunki życia zupełnie inne.
  • Odpowiedz
@safehouse: wytłumacz mi o co Tobie chodzi. O ile więcej granic trzeba przejść, żeby dotrzeć do Niemiec w porównaniu z Polską? Tak samo trudno dotrzeć tu i tu. To dlaczego mieliby wybrać Polskę zamiast Niemiec? Czy któryś z nich trafił do Niemiec przez Polskę? Może kilku.

Nie mam pojęcia, co Ci się nie spodobało w moich słowach na tyle, że triumfalnie ogłosiłeś samozaoranie. Napiszę to jeszcze raz:

Dlaczego uchodźca z
  • Odpowiedz
@safehouse: wytłumacz mi o co Tobie chodzi. O ile więcej granic trzeba przejść, żeby dotrzeć do Niemiec w porównaniu z Polską? Tak samo trudno dotrzeć tu i tu.


@smyl: nie powinien z Syrii ani do Polski, ani do Niemieci się wbijać szturmując granice. Moralne prawo na takie działanie ma co najwyżej na ucieczkę nielegalnie i z pogwałceniem granic z terenu gdzie jest wojna do najbliższego gdzie jej nie
  • Odpowiedz
@safehouse: o tym moglibyśmy rozmawiać, gdyby pytanie dotyczyło wyboru Niemcy vs Turcja. Ale zapytałeś Niemcy vs Polska, więc żaden z Twoich argumentów nie ma sensu.

A może plusujący mogą mi wyjaśnić gdzie jest to samozaoranie, bo OP nie potrafi?
@AndrusZgc, @Dziki_Bigos, @farmerjanek, @kartezjusz6644, @KsiegaRekordowSzutki, @TakbirSrakbir

Dlaczego uchodźcy mieliby wybrać Polskę zamiast Niemiec? Żaden z tych krajów nie znajduje się
  • Odpowiedz
@AndrusZgc, @Dziki_Bigos, @farmerjanek, @kartezjusz6644, @KsiegaRekordowSzutki, @TakbirSrakbir

Dlaczego uchodźcy mieliby wybrać Polskę zamiast Niemiec? Żaden z tych krajów nie znajduje się bliżej do Syrii. Ta sama odległość, tyle samo granic.


@smyl: wy, lewacy, twierdzicie że jest ok że islamscy najeźdźcy z syrii szturmują granicę np Węgier, albo się pakują do Niemiec czy Polski - bo to OSTATNIA DESKA RATUNKU.

A potem piszesz jak sobie wybierają który kraj im spasuje jakby byli
  • Odpowiedz
wy, lewacy, twierdzicie że jest ok że islamscy najeźdźcy z syrii szturmują granicę np Węgier, albo się pakują do Niemiec czy Polski - bo to OSTATNIA DESKA RATUNKU.


A potem piszesz jak sobie wybierają który kraj im spasuje jakby byli #!$%@? w biurze Rainbow Tours xD i planowali wakacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą oni tak to widzą - wybierają które kobiety wolą gwałcić, czy wolą dostać tyle
  • Odpowiedz
jak bardzo trzeba nienawidzić swojego kręgu kulturowego aby popierać inwazję dzikusów udających 11-12 letnie dzieci?


@TakbirSrakbir: o co Ci teraz chodzi?

Przypominam.
  • Odpowiedz
@smyl: Popierasz #neuropa (tak z historii mirko, chyba że zaprzeczasz?) a ich zdanie to że islamiści mogą szturmować nasze granice bo jak wyżej.

A teraz wypaliłeś. Ale się wykręcasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smyl: Uciekają albo przed wojną albo idą po socjal. Jakby uciekali przed wojną to by zostali już w Turcji/Bułgarii i czekali na koniec walk gdy mogliby wrócić do kraju.
  • Odpowiedz
@AndrusZgc: przecież nawet dokładnie o tym napisałem:

Czy ja porównuję Turcję i Niemcy? Bułgarię i Niemcy? Nie, Polskę i Niemcy. Odległość z Syrii podobna, warunki życia zupełnie inne.
  • Odpowiedz
Uciekają albo przed wojną albo idą po socjal


@AndrusZgc: Ot, i cała istota problemu rozwiązana. Dodałbym tylko, że zarówno przed wojną jak i po socjal.
Pomijam tu uwarunkowania kulturowe o które tak naprawdę się rozchodzi, a powstały one:
Niemcy - socjal w zamierzeniu pokonania trudnej sytuacji przejściowej (brak pracy, etc.)
Polska - socjal, bo mi się należy jak za komuny ( ͡
  • Odpowiedz
@KsiegaRekordowSzutki: Na początku tego "kryzysu" był popularny na facebooku wpis kobiety która razem z rodzicami uciekła z Rosji bodaj z Czeczenii do Polski i krytykowała obecnych imigrantów. Pisała, że uciekła do pierwszego bezpiecznego kraju i dziękowała za każdą kromkę chleba. Nie słyszałem również o polskich zamieszkach i polskich gettach chociażby w Szwecji, gdzie przecież uciekło wiele osób w czasie PRL-u.

Problemem jest tutaj złe nazewnictwo, to nie są żadni uchodźcy.
  • Odpowiedz