Wpis z mikrobloga

Mam laptopa i router z obsługą 802.11 b/g/n. Gdy wejde w Stan połączenia sieci bezprzewodowej to jest tam wykazana szybkość 72 Mb/s czyli około 9MB/s. Tymczasem dane na macierzy Synology podłączonej do routera zapisują sie z szybkością o połowę gorszą. Po kablu LAN leci normalnie tj. 512Mb/s.

Ktoś wie skąd wynika ta różnica? Czy informacja o prędkości 72 Mb/s jest wiarygodna? czy technologia 802.11 b/g/n pozwala na jakąś większą prędkość niż te 4,5MB/s?

Milion pytań bez zodpowiedzi;)

#informatyka #hardware #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@smekcio: @Acrivec: Rozumiem, ale w specyfikacji routera jest napisane: "Maksymalna prędkość transmisji bezprzewodowej 300 Mb/s (Wi-Fi)", w stanie połaczenia zadeklarowane 72Mb/s, a mi tutaj chodzi na 36Mb/s. To troszke zbyt duże różnice i musi być jakiś posób by zwiększyć tę prędkość (tak mi się wydaje) :/
@chanelzeg: To są prędkości jakie podaje standard WiFi, a że dany router zakwalifikował się aby mieć nalepkę z tym standardem to producent się chwali że może osiągnąć NAWET takie prędkości, jednak fizycznie jest to niemożliwe gdyż hardware na to nie pozwala. Ostatnio szukałem router w standardzie AC który by obsłużył łącze 300Mb/s. Były takie za 100zł, 300zł i 700zł. Wszystkie trzy deklarowały że pociągną 300Mb/s. Jak się pewnie domyślasz tak nie