Wpis z mikrobloga

Ostateczna wizka Posejdona ( ͡ ͜ʖ ͡) Fajnie, że Calbud się tym zajmuje, bo to gwarancja oddania bez większych obsunięć. Poza tym świetna inwestycja, bardzo tego potrzeba w tym miejscu.

Kilka faktów:

- 20 tys. m kw. powierzchni biurowej

- 2 hotele, 4 i 3 gwiazdkowy

- sala konferencyjna która pomieści do 1000 osób

- 3 tys. m kw. powierzchni handlowej

- parking podziemny na 300 miejsc z ładowarkami do aut elektrycznych

- 2 tarasy widokowe na dachu, w tym jeden ze sky barem

Ogólnie to sporo się teraz będzie działo. Posejdon, coś rusza z Hanzą, biura przy Regalicy... No i przede wszystkim konkurs na zagospodarowanie Łasztowni.

#szczecin #szczecinbuduje #inwestycje
kocham_jeze - Ostateczna wizka Posejdona (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Fajnie, że Calbud się tym zajmu...

źródło: comment_SaLB2XlOkwtieecD2XYYtBtayxF74IRg.jpg

Pobierz
  • 15
@Szrlh: No w sumie większość to biura, ale nadal - skoro ktoś buduje biurowce, to są potrzebne najwyraźniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale niech będzie tam cokolwiek, w końcu to miejsce będzie jakoś wyglądało.
@kocham_jeze podoba mi się zagospodarowanie Bramy Portowej jako centrum biurowego z nowoczesnymi budynkami. W porównaniu z kompletnie nie reprezentatywnym Placem Rodła i Żołnierza Polskiego to robi wrażenie
@kocham_jeze: Badania rynku nie zawsze odzwierciedlają realne potrzeby. Inwestycja ta ma charakter długoterminowy. Dużo powierzchni biurowych najnowocześniejszych biurowców ma niski wskaźnik wynajęcia (La Stadia, Oxygen, Brama Portowa) więc jak najbardziej zastanawianie się czy potrzebny biurowiec ma sens jest potrzebne. Inwestor straci najwyżej 200mln ale miasto może stracić dużo więcej na spalonych inwestycjach. Przysycenie rynku powierzchniami biurowymi to realne zagrożenie, bo już przy budowie bramy portowej zastanawiano się, czy to nie działanie
@staddowiecznosci: Nieprawda wiem to "od wewnątrz" bo jeszcze niecały rok temu tam pracowałem i podpisywałem faktury dla podwykonawców na spore kwoty. Wszelkie problemy z płatnościami wynikały z winy podwykonawców.

Problemy były tylko jeżeli podwykonawca nie dostał podpisu od kierownika robót (czyli np. mnie a czasami musiałem ich przeczołgać kilka dni w ramach motywacji/kary ale jeżeli robota była wykonana podpis dostali zawsze) albo liczyli czas faktury od swojej daty zamiast faktycznej daty