Wpis z mikrobloga

Są tu mirasy grające równocześnie w #paintball i #asg (po obserwujących wnioskuje, ze silniejsza jest druga grupa :D)? Próbuję znaleźć główne różnice w rozgrywce (oprócz amunicji:P). W asg kładzie się nacisk na realizm(mundur, osprzęt) i symulacje, gra się zazwyczaj z zapaleńcami (mój stary to fanatyk...), a w paintballu można się po prostu spontanicznie ponaparzać w adidasach, z kumplami, w 5-10 minutowych rundach? Cos jak #arma vs Team Fortress? Pytanie kolejne - jakie są koszty wejscia w dany sport (marker/aeg, maska, mundur) i koszty eksploatacji (w aeg kupujemy tylko kulki, w pb farbe + ładowanie butli). Bardziej ciągnie po plastiku czy farbie? :D
  • 13
@sta: W paintball można zacząć grać wkładając jakieś 600-700 pln w najprostszy używany sprzęt (lepiej wyłożyć z 1k i mieć zapasu bo markery mechaniczne szybko się nudzą). Z tego co wiem to i asg i paint czasem potrafi zaboleć, po paincie czasem zostają siniaki, ale widziałem już zdjęcia jak ludzie kulki od asg spod skóry wyciągali więc dużo zależy od szczęścia.

a co do cen kul to koło 120-160PLN za karton
@sta asg masz moim zdaniem fajniejsza zabawę, taniej to raz,dwa że realizm duży, trzy że możesz zacząć zabawę od najprostszego shotguna agm za 60 zł. No i na asg nie jesteś zależny od nikogo,ladujesz akumulatory , i #!$%@?, paintball to już trzeba mieć gaz , kulki są cięższe i duże, no i zdecydowanie jest mniej miejsc na strzelania.
@Kick_Ass: no właśnie ta dostępnośc miejsc przekonuje mnie raczej do PB. w okolicy (#poznan) mamy przynajmniej 3 fajne pola gdzie na luzie można wbić z kumplami i wypożyczyć sprzęt ale kusi mnie właśnie kupienie jakieś lepszej maski czy własnego markera. może uda mi się gdzieś wypożyczyć sprzęt i na własnej skórze (o ironio :D) sprawdzić strzelanie plastikiem.
@sta z tych dwóch zdecydowanie asg, pewnie koszty na start będą większe, ale mundur demobil kupisz za ok 100-150 zł (choć możesz zaczynać w zwykłym dresie) Najdrożej poza replika wyjdzie Ci ochrona twarzy (maska, gogle) na tym nie ma co oszczędzać. Ale późniejsza "eksploatacja" dużo tańsza, 3k kulek do 50 zł, jak nie walisz na auto do wszystkiego co się rusza to na miesiąc starczy. Do zabawy wystarczy zwykły las (z pb
@sta lasy,budowle,i każde miejsce które da odrobinę kryjówki. Asg opiera się na zaufaniu, grasz na zasadzie takiej że jak kogoś trafisz to ta osoba powinna zasygnalizować trafienie i udać się na respa.
@x-SANTA-x: @barwus: powiem tak, graliśmy ostatnio z kumplami w pb i się nam spodobało (głównie małe pole do gry + krótki czas scenariusza). fajne byłoby spróbować też asg dla porównania. Sprzętu całego nikt na razie nie kupi ale wypożyczenie jest spoko opcją. Żeby popykać w pb wystarczy, że skoczymy do unitedpaintball i się wyżyjemy. Znalazłem jedno miejsce w poznaniu gdzie można wypożyczyć karabinek asg + maskę za spoko hajs. Problem
@sta: glowna roznica to realizm... w asg mniej liczy sie tempo a bardziej taktyka (plastik celniejszy na wieksze odleglosci). Jesli chcesz wybrac to musisz poprobowac... do startu w asg wystarczy Ci 400-600 zl spokojnie (nawet mniej jesli kupisz tylko replike i okulary).
@sta: Wszystko zależy od Ciebie czy będzie skradanie czy szybkie napierniczane, bo i tu i tu można to robić. Główna różnica to konieczność dostępu do sprężonego powietrza. Koszty wychodzą porównywalnie bo jak złapiesz bakcyla to i tu i tu możesz popłynąć. Rożnica miedzy systemami to zasięg. W ASG na oko półtora razy większy i kulka nie leci parabolą. A jeżeli chodzi o uczciwość to z 30 metrów kulka od Paintballa rzadko