Wpis z mikrobloga

@polecam_poczytac_heideggera
@wszystkie_zajete
@noot chodzi o podyplomowe na UJ, więc stawiam, że poziom będzie odpowiedni że względu na renomę uczelni. Wiadomo, że doświadczenie przebija papier wielokrotnie, ale rozglądając się po rynku pracy każdy wymaga tego papierka, nawet w przypadku stanowisk asystenta. Na staż czy praktyki nie mogę sobie pozwolić, bo muszę się utrzymać sam, wiec praca na etat to konieczność. Rodzina i tak mi już dużo pomogła, dzięki czemu niedługo będę mgr (kolejny
@ditoski Generalnie to wszystko zależy od Twojej sytuacji, czym się zajmujesz i co Cię tak naprawdę pcha do tego typu studiów. Jeśli jesteś świeżo po magisterskich to raczej nie ma sensu i potrzeby. Jeśli masz już doświadczenie w tym, jakiekolwiek, czujesz że to ten moment aby jakoś pogłębić wiedzę, usystematyzować ją - to jest to dobry pomysł. Dla samego papierka tego robić nie warto, rzadko się na to patrzy, bo najpierw liczy
@ditoski: jest takie coś jak płatne praktyki. Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale ja sie nie spotkałam żeby np na stanowisko rekrutera wymagali szkoły na kierunku HR, raczej doświadczenie na stanowisku. Czasem na stanowiska marketingowo PRowe wymagają jakiejś szkoły kierunkowej, ale to tez jest często jako "mile widziane". A jeśli chodzi o podyplomówkę, to nie radzę kierować się tylko renomą uczelni. Popytaj, poczytaj opinie.