Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Ostatnio chwaliłem się, że współpracuję z regionalnym browarem.
Planuję na jutro trasę na #bielskobiala żeby coś pohandlować i chciałbym Was zapytać o jakieś puby/knajpy/lokale gdzie można znaleźć kraftowe piwa (butelkowe lub z kega). W sumie sklepy z kraftem też mile widziane na liście. Znam Świat Konesera na Karpackim koło Biedronki i na Wojska Polskiego w blaszaku k. Wiarusa
Od jakiegoś czasu już tam nie mieszkam więc nie jestem na bieżąco.
Jeśli chodzi o knajpy to wiem o kilku:
1) Na zamku od strony placu Chrobrego fajny lokal
2) Koło przejścia podziemnego ul. Przechód
3) Chyba na podcieniach jeśli dobrze pamiętam
4) i coś było na ZWM
Tyle z tego co sam pamiętam (no chyba, że któryś z nich już nie działa to też dajcie znać)
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w stworzeniu takiej listy.
#craftbeer #piwo #bielskobiala
  • 12
@woyteczek: Rock cafe? Chyba jakoś tak. Choć mógł to być jakiś lokal obok. Tam gdzie była kiedyś zawalona kamienica. O czekaj to mogło się nazywać "waga" ? Byłem tam kiedyś (w sumie to było to wtedy pierwsze #bielskiewykoppiwo - pozdro dla wszystkich co byli - kto ma wiedzieć ten wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i pamiętam, że coś z kraftu mieli.
@Gronie: Podcienia naprzeciw Momo, pod oskarem to pierwsze - to chyba się nazywa Chmielowe podcienia (spory wybór piwek)? Następny Pigal, maja spory wybór piwek - to jest w przejściu podziewmnym jak idzie się z placu Chrobrego. Zamkowa pub w zamku (spory wybór piwek) to z tych gdzie chodze i maja naprawdę ogromny wybór piw typu Amber / Pinta itp.
@Gronie: jaszczobm napisał ci o tym o czym sam wspomniałeś. Jeśli chodzi o Rocka to mają więcej wysokich % niż piw. W wadze chyba jest większy wybór.
Przypomniał mi się jeszcze Browar Miejski i Celna. Oba lokale są powyżej zwm. Jeden na celnej drugi na ulicy łączącej Celną i Cieszyńską