Wpis z mikrobloga

@Marek_Kodrat: nie jest tak jak ze smażeniem bo nie dodajesz w ogóle tłuszczu do obróbki, ja od trzech lat używam i generalnie polecam, bardzo fajne urządzenie. jeśli Ci coś mogę polecić to kup taki ze zdejmowanymi płytami do czyszczenia, na tym głównie można czas zaoszczędzić :)
@Marek_Kodrat: kupowałem rok temu na mall.pl jakis z tefala za 150-200zl a w sklepach typu oszą czy inny media markt wszyatkie grillle byly okolo 50zl albo wiecej drozsze. btw polecam urzadzenie
@Marek_Kodrat: @Polska5Ever: @Re-volt: Każda gwałtowna obróbka termiczna (smażenie, grilowanie, pieczenie itp) jest niezdrowa. Możemy mówić jedynie o tym która jest mniej szkodliwa od innych. Podczas działania wysokich temperatur różne składniki zawarte w pożywieniu jak m.in tłuszcze przekształcają się w związki powodujące tzw. mikro stany zapalne (na poziomie komórkowym). Oczywiście grilowanie jest zdrowsze od smażenia na tłuszczach które w zależności od rodzaju mniej lub bardziej się utleniają i poprzez wchłanianie
@Marek_Kodrat: jednya różnica jest taka, że do grila nie dodaje się dodatkowo tłuszczy jak to ma zazwyczaj miejsce przy smażeniu które: raz - same w sobie w nadmiarze są niezdrowe (zresztą jak wszystko), dwa - mocno się utleniają (zależy od rodzaju) przekształcając się w szkodliwe związki chemiczne.
Grilowanie i smażenie bez tłuszczu będzie miało taki sam skutek.
@Marek_Kodrat: muszę się poprawić. Grilowanie jednak będzie lepsze od smażenie nawet bez tłuszczu ponieważ tłuszcz który wytopi się podczas grilowania spłynie i nie będzie brał udziału dalej w procesie, natomiast przy smażeniu tak się nie stanie. Więc ogólnie: tak - grilowanie zawsze będzie lepsze od smażenia.