Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki doradźcie. Szukam ciekawych i dobrych książek z gatunku Science Fiction z dużym naciskiem na Science. Dopiero co skończyłem Futu.re teraz zagłębiam się w polecaną wszędzie książkę Hyperion (1 cz.) i dalej to nie jest to czego szukam.

Zależy mi na tym aby książka nie zawierała żadnych bezsensownych wątków miłosnych ani rozważań nad sensem życia oraz aby fabuła się nie cofała czyli nie zawierała informacji o tym co bohater robił tydzień, dwa, rok temu. Było by również miło, gdyby fabuła trzymała się jednego głównego bohatera (tak aby każdy nowy rozdział nie opowiadał oddzielnej historii nowej osoby jak np. w Bastionie Kinga)

Wszelkie książki zawierające bogate opisy technologiczne mile widziane. Coś w stylu książek Robin Cook w świecie s-f ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ksiazki #scifi #pytanie
  • 18
@Vault-Tec To czego szukasz określa się jako Hard SF. Ja ostatnio czytałem Seveneves (wkrótce ma wyjść polskie tlumaczenie), a wcześniej trylogię Three Body Problem(i tego po polsku nie ma i się nie zapowiada żeby się pojawiło, a szkoda bo jest za je bi ste).
@Vault-Tec: "Wyprawa" Baxtera. Hard SF o locie na Marsa realizowanym przez NASA w alternatywnej wizji historycznej. Spelnia Twoje wymagania w 99%. Jest zdecydowanie Science, z opisami techniki, itd. ale fabula niestety prowadzona dwu-watkowo (choc nie traktowalbym tego jakl wade, latwo ogarnac).
@Vault-Tec: Jeżeli polubiłeś te klimaty to "Miastem permutacji" nie będziesz zawiedziony. Egan ma niesamowita wyobraźnię - czytając go wkręcałem się do tego stopnia, ze wydawało mi się ze czytam podręcznik do historii z przyszłości; łykałem wszystko jak gęś kluchy (ʘʘ)
@srul2016: To prawda. Bardzo chciałbym obejrzeć kiedyś film na podstawie tej książki ale czuję, że byłby kiepski. Wydaje mi się, że w filmie niezwykle ciężko byłoby przedstawić np. sceny dziejące się w środowisku tak aby nie były kiczowate.

Bardzo podoba mi się jego styl pisania. Chłodny, pozbawiony zbędnych elementów.