Wpis z mikrobloga

#webdev #wordpress

Hej mirki,

Mam taki problem. Chciałbym na stronie napisanej w htmlu dodać podstronę, która byłaby postawiona na cms wordpressowym. Pytanie czy to dobre rozwiązanie czy radzilibyście poświęcić czas, żeby całą stronę przerzucić na php?

Obecnie raczej sam dochodzę do wniosku, że to nienajlepsze rozwiązanie - krzaczą mi się dwa .htaccessy co skutkuje tym, rewrite_mod na podstronach htmlowych działa, ale już podstrona wordpressowa wywala błąd - usunąlem w htaccesie końcowkę ".html" więc adresy mam www.abcabcabc.pl/kontakt. Podstrona wordpressowa - z adresem powiedzmy abcabcabc.pl/wordpress już przez to nie chwyta...

Co radzicie? ()
  • 4
@PacoPicopiedra: u mnie w firmie do frameworka fuelphp dorzucili wordpress bo klient nagle chcial bloga, dzisiaj codziennie sie chłoszczą przed pracą

najlepiej bedzie cala strone przeniesc na wordpress i te nie-blogowe strony wyswietlic po prostu jako statyczne strony, jedyne co zmienisz to footer i header

ew mozesz doinstalowac jakis lekki cms, moze Kirby jest malo inwazyjny
@Krzy___ek: a powiesz jak poradzić sobie z tą sytuację z .htaccessami? chciałbym żeby podstrony miały adresy www.xyz.pl/zyx1/ www.xyz.pl/zyx2/ www.xyz.pl/zyx3/ [bez końcówki html]. Jedna z podstron ma być postawiona na cmsie - wordpressowym - powiedzmy www.xyz.pl/zyx4/. Ale po modyfikacji htaccessa żeby w końcówkach adresów nie był .html wywala mi taki błąd:

Forbidden

You don't have permission to access /zyx4/.html on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying