Wpis z mikrobloga

Jak ja pluje na ta gre
100 lat bylem #!$%@? dobrym cesarzem robilem wszystko by nie wybuchla wielka wojna lig manewrowalem miedzy sojusznikami oddawalem prowincje zeby utrzymac rownowage i to tylko po to zeby zobaczyc ze Katolicy wygrali bez oddania ani jednego strzalu
#eu4
  • 11
@Haraj: Co Ty gadasz?
Protestanci byli tak słabi, że nawet nie podjęli walki. Gdzie Ty tu widzisz miejsce na polityczne rozgrywki.

Można się bawić w polityczne gierki jak strony są w miarę wyrównane. A to tak jakby Polska mogła politycznie obronić się przed Niemcami. Wiemy jak to wyszło.
@Nikron: ?????
Gdyby wybuchla wojna lig to jedynym katolickim krajem ktory moglby cos znaczyc bylby moj i moze litwa xD
Bylem jedynym krajem posiadajacym wiecej niz 30k zolnierzy
dla porownania Ottomani ktorzy byli w protestanckiej mieli cos kolo 80k xD
Francja cos kolo 40
Rosja z 30k
@twisterro:
Ale ja nawet nie wiem jak to sie stalo xD
Gdybym wiedzial ze jest to zasluga mojej niesamowitej polityki zagranicznej a nie zbieg okolicznosci albo blad AI to bym sie cieszyl
@Haraj: AI stwierdził że ilościowo nie ma szans i tyle. Ottomani mając 80k, Francja 40 (sic!), i Rosja 30k (WTF)?) w momencie powstawania lig są #!$%@? z taką armią.
@Haraj: Czyli jak zawsze. To równie dobrze może być 1550 albo 1580. Francja czy Rosja z odpowiednio 40 i 30k to śmiech na sali w rękach AI. Są do zaorania przez kilka gówno państw z HRE które razem mają większy force limit, spam pożyczekj mniej cierpią przez WE.
Posiadanie Francji, Rosji i porty nie powoduje że liga jest niezwyciężona.