Wpis z mikrobloga

#sieci #siecikomputerowe
Mireczki, mam taki problem. Co jakiś czas (jest to bardzo niedeterministyczne) tracę połączenie z internetem, co też jest dziwne tracę wtedy także możliwość połączenia się z routerem przez Wi-fi. Musze rozłączyć się z siecią bezprzewodową i połączyć się ponownie, pomaga to natychmiast, ale znowu za jakiś czas sytuacja się powtarzam.

Co to może byc? Co mógłbym sprawdzić, żeby lepiej zdiagnozować problem? Czy to jest problem z moim routerem czy to może być coś innego?
  • 12
@FIFO: mialem najpierw OpenWRT i wlasnie tam problem zaczal sie pojawiac. teraz wrocilem do softu producenta, nic sie nie zmienilo, a nawet jest minimalnie gorzej
@admund open wrt znane z tego że czasem sterowniki do radia niedopracowane. Wróć do stocka, odinstaluj stery do wifi i poszukaj nowszych, u mnie pomogło
@admund: jak to się dzieje, to jesteś w stanie pingować gateway? Jeśli tak to prawdopodobnie konflikt DHCP. Zobacz czy nie masz jakiegoś telewizora skonfigurowanego ręcznie z innym DHCP IP lub innego urządzenia podłączonego do sieci.
@Gooma: mam najnowszy soft od producenta, sterowniki wifi na routerze? jesli to jest problem na dwoch kompach to raczej nie wina sterow na komputerze

@Opponent gateway? router? czy cos dalej? nie, ping nie dochodzi. Mam podlaczony telewizor ale po kablu, czy to moze robic problem?
@admund w skrócie w wifi kto pierwszy ten lepszy... jeżeli wykluczyłeś kwestie sterów i softu zostają ci opcje :
a. masz urządzenia które działają na tej częstotliwości
- w 100% w g masz czyste tylko 3 pasma może dużo sąsiadów korzysta z tego samego kanału
- w domu masz bezprzewodowy telefon (stacjonarny)
- niektóre alarmy potrafia korzystać z tego samego pasma i zakłucać
b. Przeżuć się na N w tym standardzie trudno
@Hacki:
a.
-w routerze moge ustawic tylko "11bg mixed" albo "11bgn mixed" i dlugos kanalu (mam na 40Hz) i kanal (ustawilem 3, bo jakis program do monitorowania wifi pokazuje mi ze tam jest najluzniej)
- nie mam bezprzewodowego telefonu
- alarmu tez nie mam

b.
mam ustawione "11bgn mixed" 40Hz

c. robilem testy z ograniczaneiem ilosc urzadzen podlaczonych do 1 kompa i telewizora i tez sie to dzialo :/

@Opponent: