Wpis z mikrobloga

@kthxbai1 ja mam znajomego, który w TVN24 pracował jako grafik / animator i całkiem wysoko zaszedł.

Natomiast bardzo prawdopodobne jest, że początkujących dziennikarzy traktują gorzej, niż grafików, bo klepać proste teksty z newsami to w zasadzie każdy potrafi.

Popyt podaż, wolny rynek, taka sytuacja.
@mila-uk: ale prosiłbym bez wycieczek osobistych. Zdaję sobie sprawę, że różowemu może być trudno wpaść na to, że w różnych momentach funkcjonowania tvnu warunki stażu zmieniały się, a ponadto były zależne od pełnionego stanowiska ale nie trzeba mnie od razu wyzywać od głupich.
@kthxbai1: te płatne staże to prawda, ale jak ktoś wyżej wspomniał - przypominały bardziej warsztaty niż klasyczny staż. Po zakończeniu kursu, uczestnicy robili czarną robotę w praktyce za darmo (w sumie płacąc końcem końców). Obecnie TVN odszedł od tego, organizując Poławiaczy Pereł oraz klasyczne staże przez pracuj.pl czy swoją stronę.
@kthxbai1: nie prawie a identyczna sytuacja. Wyposażenie szpitala jak i studia TV kosztuje (i to nie jednorazowo) zaś taki stażysta na początek się pęta i przeszkadza, zaś na koniec może pójść do konkurencji. Poza tym nauka kosztuje.