Wpis z mikrobloga

Jako prawdziwy i oddany swojemu kraju Polak wsiadłem na rower (oczywiście składak Romet!) po czym pojechałem do Pani Krysi do sklepu osiedlowego na zakupy. Wchodząc do sklepu czuć atmosferę polskości. W tle słychać ciche plumkanie z Polskiego Radia, po lewej widać gadżety z papieżem no i wiecznie uśmiechnięta pani Krysia która w gościnny sposób mnie przywitała.

Kupując - oczywiście! - polskie produkty - pomidorki, ziemniaczki, mleko i kilka bułek - natrafiłem na dział z prasą codzienną. Zrobiło mi się źle gdy ujrzałem niemieckie tytuły i szybko odwróciłem wzrok. Wziąłem zamiast tego lokalną gazetę. Szybko zapłaciłem i ruszyłem do domu.

W domu wziąłem się za przeglądanie prasy gdy wypadł jeden z insertów. Okazało się, że to program telewizyjny xD. W erze internetów i telegazety to jeszcze komuś opłaca się program telewizyjny drukować? Szybko zatem spojrzałem na tył gazety: wydrukowana w Polsce... Ufff... No to co tam panie w TVP?

Przeglądając do wyboru wieeeeele różnych ciekawych opcji natrafiłem na tytuł, który mnie zaintrygował:

Komisarz Alex

Czytam skrócony opis:

Serial opowiada o śledztwach prowadzonych przez komisarza Marka Bromskiego (Jakub Wesołowski), jego psa, Alexa, oraz członków wydziału zabójstw łódzkiej Policji. Bohaterowie zajmują się najpoważniejszymi sprawami kryminalnymi w mieście oraz województwie. Po tragicznej śmierci Bromskiego jego stanowisko obejmuje komisarz Michał Orlicz (Antoni Pawlicki).


Ooooo, Pieseł w akcji xD Będę oglądał tę polską produkcję! Jednakże coś mi nie dawało spokoju... Żeby pies miał jakieś takie, obce imię. Postanowiłem zbadać sprawę!

Usiadłem przed kompem i zacząłem szukać różnych dziwnych powiązań w tym serialu... Po około godzinnych poszukiwaniach na polskich portalach cisza - nawet niezalezna.pl mimo że profesjonalnie do każdej sprawy podchodzi nie zajęła się sprawą... Gdy już zwątpiłem po kolejnej godzinie poszukiwań trafiłem na tzw. Wikipedię.

To co ujrzałem po prostu...

polski serial kryminalny, nadawany od 3 marca 2012 na antenie TVP1. Akcja serialu rozgrywa się w Łodzi. Serial oparty na austriacko-niemieckim serialu Komisarz Rex emitowanym w latach 1994–2004

austriacko-niemieckim


AUSTRIACKO-NIEMIECKIM

NIEMIECKIM

NIEMIECKIM!!!!!

Panie Prezesie Kurski, jestem OBURZONY!!!! Za moje pieniądze w telewizji publicznej wspierana jest germańska szkoła filmowa?! To niemcy zarobią na na oglądanym przez młodzież głównie serialu? Nie pomyślał Pan o tym, że dzieci mogą mieć mózg zblazowany przez ten niemiecki serial?!

Myślicie że sam fakt, że niemcy stworzyli ten serial to wystarczający powód by serial zdjąć? Oooo nieee... Mam więcej dowodów.

W opisie postaci trafiamy na tytułowego Alexa:

Komisarz Alex – policyjny długowłosy owczarek niemiecki, obdarzony znakomitym węchem i talentem do wyszukiwania przestępców. Pierwszy właściciel Alexa został zastrzelony. Psem opiekuje się komisarz Marek Bromski. Po śmierci Bromskiego, Alexem zajmuje się komisarz Michał Orlicz.

długowłosy owczarek niemiecki

owczarek niemiecki

niemiecki


niemiecki

NIEMIECKI

Także niemiecki serial , którego głównym bohaterem jest owczarek niemiecki jest promowany w polskiej telewizji...

Muszę pilnie napisać do Jacka Kurskiego, żeby ten proceder zakończyć co by nam psy "dzieci nie germaniły"...

Warto też skupić się na małych podtekstach:

Pierwszy właściciel Alexa został zastrzelony.


A kim był właściciel? Polakiem. Przypadek?

Serialowym Alexem są 3 psy: Rocky Matador, Ramzes – pies od scen akcji i kaskaderskich ujęć oraz Wafel, który jest w zastępstwie dwóch pierwszych czworonogów.


Pomijając oczywiście antypolskie imienia tychże psów (kapitalistyczny Rocky, lewacki hiszpański nierób matador, oraz Ramzes, który równie dobrze mógł się nazywać ARAB) zwróćcie uwagę, ile tych psów jest.

3

Pamiętacie ile w Polsce było rozbiorów w latach 1772–1795?

Przypadek?

No i ostatnia uwaga, którą pewnie przeoczyliście a pozostawiłem na sam koniec jako gwóźdź do trumny

polski serial kryminalny, nadawany od 3 marca 2012 na antenie TVP1.

3 marca 2012


Odpowiedzcie sobie sami na pytanie - kto był premierem, gdy ten serial wchodził do polskiej telewizji?

MIND... BLOWN...

Także proniemiecki serial który ma za zadanie kształtować w młodych Polakach proniemieckie postawy, w którym tylko polacy giną i symbolika pokazuje, że niemcy nie byli wcale tacy źli.

Panie Kurski, każde szczeknięcie tego - TFU - owczarka niemieckiego brzmi dla ofiar niemieckiego establiszmentu jak strzał w tył głowy. To jest niedorzeczne i ja z taką promocją naszego "zachodniego sąsiada" - co by cały czas nie mówić o niemcach - się NIE ZGADZAM!!!!!

W polskiej telewizji, powinny być polskie seriale, kształtujące polskie zwyczaje i zachowania.

Panie Jacku, możliwe że od jutra nie będzie Pan już prezesem TVP, dlatego proszę Pana o to, żeby jako jedną z ostatnich decyzji było.... Wskrzeszenie polskiego serialu pod tytułem "Przygody Psa Cywila".

To jest Polska telewizja. Muszą być Polskie zwyczaje promowane a nie - tfu - niemieckie.

I pamiętajcie, patrioci z krwi i kości, #niedlaobcegokapitaluwpolsce!!! Otwórzcie oczy! Dookoła was wszędzie obcy kapitał chcę przedstawić swoją tanią propagandę. Nie mamy umysłów zamkniętych, my to wszystko zauważymy i wytkniemy obecnej władzy!!! POLSKA DLA POLAKÓW!!!

#neuropa #4konserwy #polityka #bekazpisu #bekazprawakow #tvpis #patriotyzm #tvp
Goofas - Jako prawdziwy i oddany swojemu kraju Polak wsiadłem na rower (oczywiście sk...
  • 6
  • Odpowiedz
@Juzef: Pani Krystyna Pawłowicz mówiła, że Gramatyka i ortografia jest lewacka. Moja ortografia jest sprzeciwem wobec tych lewackim ograniczeniom...
  • Odpowiedz