Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia i wolam w kolejnosci alfabetycznej ekspertow

@fromasz56 @mfind @Ubea_pl

Czy te kopane w dupe ubezpieczalnie maja prawo wyliczac stawki jak im sie tylko podoba?

Mam czasami auto dzien, czasami 2 dni a te k*$y bez szkoly teraz przyslali pismo i za 1 (slownie: JEDEN ) dzien, kiedy mialem auto chca 172 polskie nowe szekle tytulem OC. No chyba ich po**alo jak mysla,ze zaplace. To jest stawka rowna ~63 000 zlotych rocznie #ciekawostki Chyba najdrozsze w Polsce.. ( )

Jest jakikolwiek przepis , ktory to reguluje?
Przy jednych normalnie, przy innych z dupy.

Towaarzystwo to #libertydirect / #axa

#samochody #motoryzacja
bigger - #ubezpieczenia i wolam w kolejnosci alfabetycznej ekspertow 

@fromasz56 @...

źródło: comment_t9w2KmJstDGi2waLo8aqUhHErBd1s0Gx.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@mfind: Komisowy byl ASX i A4. Przeliczyli wzglednie.

Ale Premacy i BMW to jakis obled.

BMW bylo moja wlasnoscia niecala dobe. Naturalne,ze bez sensu dzwonic i rekalulowac wszystko.

Kupilem na wazne polisie (nie komisowej) i sprzedalem w ten sam dzien.
  • Odpowiedz
@bigger: Limitów nie ma, polisa może i kosztować nawet 100 tys. (widzieliśmy takie oferty :P) z tego względu, że ubezpieczyciel nie może odmówić Ci sprzedaży polisy OC, a może jedynie zniechęcić ceną. Jednak tutaj bym się z nimi skontaktował i dopytał co to ma być, bo stawka jest porażająca.
  • Odpowiedz
@fromasz56: Jedna szkoda w ostatnich 3 latach. Jakas mala. Zreszta nawet nie wiem czy nei wczesniej. Zreszta mam chyba 60% wszedzie, a polisy byly kupione i oplacone na mniej.
  • Odpowiedz
@bigger: stawki poszły do góry i wg. ich taryf klient o twoim profilu mógł mieć taką składkę (tak sobie "gdybam"). Napisz do nich w celu wyjaśnienia, może się najzwyczajniej w świecie pomylili.
  • Odpowiedz
@fromasz56: @mfind: Dzwonilem na infolinie do tych idiotow. ( )

Bledu nie ma a Pani twardo obstaje przy swoim. Wedlug niej policzyli od daty kupna do daty zgloszenia sprzedazy.
A wwedlug mnie nie maja prawa. Bo zgloszenie , zgloszeniem. Ale wedlug moich doswiadczen moga obciazyc mnie rynkowa stawka tylko za czas kiedy bylem wlascicielem auta. Identycznie jak np. w przypadku gdy kupie auto
  • Odpowiedz
@bigger: Pani dobrze mówi Mireczku :( Odpowiedzialność po Twojej stronie za OC jest od dnia zakupu samochodu do dnia zgłoszenia sprzedaży. Z czego od dnia zakupu do dnia sprzedaży odpowiadasz w 100%, natomiast od dnia sprzedaży do dnia zgłoszenia solidarnie z kupującym.

Co do kupienia samochodu bez OC to jeśli go nie ubezpieczysz w dniu zakupu to automatycznie podpadasz pod karę od UFG, nawet jeśli go sprzedaż w kolejnym dniu.
  • Odpowiedz
@mfind: Czyli w moim przypadku za ten jeden dzien odpowiadam ja. A za pozostale solidarnie z kupujacym . Czyli beda scigac mnie i jego , a ktory szybciej peknie i zaplaci zaspokaja roszczenia wobec obu, tak?

Kupno bez OC jest mi znane.

A stawka to osobna komedia. Wedluch ich Rx'ow wychodzi,ze rocznie 880 PLN przy moich znizkach (maksymalne) a za dzien ~170 PLN i uj. Baba sobie nie da powiedziec. Poprosilem, zeby przekazala sprawe do windykacji , bo z nia i tak sie nie dogadam. Moze tam beda
  • Odpowiedz
@bigger: Jeśli wyliczyli Ci 880 zł na rok to normalnie powinno być za jeden dzień 1/365 tej ceny, także szczerze Mireczku to nie ogarniam o co tu chodzi ()

Czyli w moim przypadku za ten jeden dzien odpowiadam ja. A za pozostale solidarnie z kupujacym . Czyli beda scigac mnie i jego , a ktory szybciej peknie i zaplaci zaspokaja roszczenia wobec obu, tak?


Coś w
  • Odpowiedz