Wpis z mikrobloga

@Reginald911: Problemów nie mam, bo i instalacji nie posiadam. Chciałbym zapytać o zadowolenie z użytkowania. A także o spalanie, jak szybko się Ci zwróciło.

@nowy991: O to świetnie! Jak się sprawuje auto oraz instalacja LPG? Zamierzam zamontować i chciałem uzyskać twoją opinię, jakieś rady przed ewentualną instalacją, a także przewidywany czas zwrotu.
@CaH2PO42: Mam trzeci samochód zasilany lpg i chwalę sobie i to bardzo,nawet kosztem dolewania oleju (przed założeniem instalacji nie brał ani grama od wymiany do wymiany),instalacja zwróciła mi się po przejechaniu + - 6500km głównie dlatego że większość jeżdżę poza granicami kraju,koszt instalacji 2500zł (ta sama instalacja którą opisał kolega powyżej),jeśli robisz ponad 15tys rocznie warto założyć - http://www.salachna-auto.eu/kalkulator/ możesz obliczyć po jakim okresie się zwróci instalacja

@nowy991: Też jeździsz
@Reginald911: Z kalkulatora wyszło mi, że instalacja zwróci się gdzieś po roku. Jak ostatnio szacowałem, to więcej jak 12000 km mi wyjść nie powinno, aczkolwiek tańsze paliwo to zmniejszone koszty, więc duch przedsiębiorczości się we mnie odezwie (nawet już odzywa) co zwiększy ilość kilometrów w celach zarobkowych. Także 15 tys. rocznie o których piszesz jest całkiem realne dla mnie. Dziękuję za kalkulator, bardzo przydatny.
Odnośnie oleju, jak się zużywa po wymianie
@CaH2PO42: @nowy991: Mam Pierwszą V40,ale konstrukcyjnie dużo się silniki nie różnią od siebie z tego co słyszałem.Odnośnie oleju wymiany standardowo max 15tys i wymiana,zaczął mi brać trochę oleju jak założyłem elpidżi.Butle bier w miejsce koła zapasowego,jak jeździsz na krótkich dystansach albo po mieście wrzuć do bagażnika dobry zestaw naprawy do opon a zapas do piwnicy ;)
@CaH2PO42: Niekoniecznie,paliwo - lgp jest "suche" więc stąd może wyniknąć to że silnik bierze oleju troszkę,zauważyłem jeszcze w moim taką prawidłowość;jak się kręcę wokół komina to ubytek jest znikomty natomiast na długich trasach - autostrada,1000kilometrów na raz wtedy nawet potrafi wziąć litr na 2000kilometrów .Powodem tego może być długa jazda na wysokich obrotach przy sporym obiążeniu 2-4 pasażerów plus bagaże