Wpis z mikrobloga

Nie znam się na tym kompletnie a potrzebuję kupić opony zimowe.


@romanov2: No niestety, jeżeli chcesz to zrobić dobrze, to musisz się trochę doedukować. Inne opony będą dobre na śnieg, inne na odśnieżone drogi, a to jest tylko jeden wyznacznik. Liczy się też np. twój styl jazdy, trasa czy miasto, rodzaj samochodu. Przykładowo miałem kiedyś opony, które super trzymały podczas jazdy na wprost, ale na zakręcie już nie, co dla mnie
@ScaRRyMaN: tak jak pisałem - to zależy. Nie ma opony, która będzie tak samo dobra w każdych warunkach. Ja tam prędzej uwierzę testom, niż takim właśnie opiniom, które zazwyczaj nie mówią niczego konkretnego, a jedynie wyrażają subiektywne odczucia autora.
@Drogomir: Ale mogę napisać więcej :). Pirelli są mniej nerwowe na zakrętach niż conti, mają sztywniejsze boki. Są ogólnie twardsze, bdb na mokrej nawierzchni, słabe na śniegu. Conti jest trochę słabsze na mokrej ale trochę lepsze na śniegu.

Nie jestem w stanie uwierzyć, że conti za każdym razem wygrywa. W testach zawsze jest napisane, że nie są nerwowe
conti za każdym razem wygrywa


@ScaRRyMaN: nie zauważyłem tego. Z podlinkowanego przeze mnie testu wynika wręcz, że są do dupy, jeśli uwzględnić stosunek ceny do jakości. Zresztą, ja nie mówię że jeden test załatwi sprawę, ale przynajmniej pozwoli zrozumieć jak wiele czynników trzeba wziąć pod uwagę. Tymczasem jak zapytasz na mirko czy gdziekolwiek, to zazwyczaj otrzymasz tylko odpowiedzi w stylu "te są dobre, tamte nie" i żadnego rozwinięcia. A to trochę