Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #alfaromeo #alfaholicy

Zakładamy następującą sytuację: Alfa 166 z silnikiem 3.2 V6, taki jak tutaj LINK
Samochód w topowej wersji w dobrym stanie, niski przebieg.
Cena w przeliczeniu na złotówki - ponad 62 tys. złotych (bez kosztów sprowadzenia i ewentualnego zarobku).

Pytanie jest teraz takie: jaka jest szansa, że ktoś w Polsce kupił by akurat taki samochód za taką cenę ?

Genneralnie zastanawiam się nad losem takich "niepopularnych", kilkunastoletnich samohochodów, w dobrym stanie z niskim przebiegiem, nie koniecznie w bogatych wersjach wyposażeniowych i nie koniecznie nadających się na youngtimera.

Zapraszam do dyskusji
  • 12
@XailonOZ: Raczej trafi do kogoś, kto raczej nie szuka samochodu do poruszania sie na codzien a bazy do jakiegos projektu, akurat takie niepopularne samochody maja duze powodzenie wsrod takich osob chcacych sie wyroznic, bo podlubanych bmw, audi, mercedesow jest na peczki.
@XailonOZ 166 w polsce nie sprzeda sie za ta cene. Za malo jest fanatykow tej marki, a i model niezbyt znany dla niezarazonych wloszczyzna ludzi. 30k pln za 166 3.2 w dobrym stanie bardzo ciezko jest dostac.
30k pln za 166 3.2 w dobrym stanie bardzo ciezko jest dostac.


@m4rk: W Polsce dawno nie widziałem w ogóle 166 powyżej 20tys. Sam za swój rocznik 2004, również 3.2, dałem 18 z hakiem. I był to najdroższy egzemplarz na tamtą chwilę. A poliftów w JTD w okolicach 12tys jest na pęczki.
@Krzemol @m4rk @rdy @JJOkocza Nie chodzi mi tutaj o fanatyków włoszczyzny czy samej Alfy, ale bardziej przeciętnego Kowalskiego na kupnie auta. Ta konkretna Alfa jest akurat przykładem, bo znajdziemy w internetach podobne "niszowe" samochody innych marek, utrzymane, z niskim przebiegiem ale jednocześnie wysoką ceną. Chodziło mi bardziej o to, jaka jest szansa, że Kowalski kupi akurat taką Alfę a nie inne Audi czy BMW czy inne młodsze pierdzigówno w podobnej cenie.
@XailonOZ:
Nie dał bym tyle za nią, a alfy mnie interesują. Za stara jednak trochę, nawet jakby miała kosmiczny stan. Za taką cenę można mieć fajną mazdę sporo nowszą

Przeciętny kowalski na pewno tyle nie da bo ceny 166 kończą się gdzieś w granicach 15k
@Krzemol jakis czas temu byla z bialego za bodajze prawie 30k, stala bardzo dlugo i nie wiem czy sie sprzedala. Sam mialem 166 i to swietne auto, ale takie pieniadze sa irracjonalne za takie auto moim zdaniem. Bez szans na sprzedaz. Zwlaszcza przy naszych stereotypach.

@XailonOZ
jakis czas temu byla z bialego za bodajze prawie 30k, stala bardzo dlugo i nie wiem czy sie sprzedala.


@m4rk: Mówisz o tej, co w opisie miała formułkę jakoś w stylu "Uważam, że te auta są niedoszacowane i czas to zmienić"? :D Jeśli tak to faktycznie, kojarzę teraz.