Wpis z mikrobloga

@Reginald911: Nie zna życia kto nie jeździł w latach 80-tych tym wspaniały pojazdem.
Te cudowne trasy z Staszowa przez Smerdynę , Wiązownicę Duża , Sulisławice ,Łoniów -Osiek
z ładownością kierowca +200 osób + 50 kur i kaczek. z v-maks 40km/h
  • Odpowiedz
@Aerodeckvv: Chyba jeździliśmy tą samą linią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakieś 2 lata temu wychodząc z pociągu spóźniłem się na busa, to chcąc, nie chcąc na rozkładzie zobaczyłem, że za 10 minut będzie jechał PKS. Zapłaciłem horrendalnie drogi bilet, wsiadłem i wróciły wszystkie wspomnienia związane z dojazdami do szkoły. Ten specyficzny zapach, kierowca z górki wrzucający luz. Droga do domu trwała magiczne 20 minut (gdzie zwykle samochodem
  • Odpowiedz
@CherryLipstick: Chodziło zapewne o niższe spalanie. Współcześnie pojazdy hamując silnikiem spalają 0L (słownie: zero litrów), onegdaj pojazdy wyposażone w gaźnik, nie ważne czy były na luzie, czy hamowały silnikiem zawsze coś tam spalały, więc lepiej było wrzucić na luz, wtedy cała masa powodowała szybszą, a także bardziej ekonomiczną jazdę.
  • Odpowiedz
Nie zna życia kto nie jeździł w latach 80-tych tym wspaniały pojazdem.


@Sepp1991: to ja jeszcze jeździłem w 90tych i to tyle, że ho ho :D

ten zapach.... te miejsca z siatki na bagarze... ten kopcenie, ta brudna tylna szyba, te ogilano-osrane zasłonki :D
  • Odpowiedz