Wpis z mikrobloga

Wczoraj o godzinie 19 @fusemul rzucił hasło, czy ktoś by nie zrobił zdjęć Zakopanego, skoro już tak napadało.
Więc ja, nie mając wielkiego wyboru, wybrałem się na mały spacer.

Choć warunki do fotografowania były ciężkie, udało mi się przynieść parę zdjęć ( ͜͡ʖ ͡ᵔ )

"Willa Jutrzenka"

(reszta w komentarzach)

Zapraszam do obserwowania #jdfoto

#fotografia #mojezdjecie #zakopane | FB | Instagram | FAQ
HulajDuszaToLipa - Wczoraj o godzinie 19 @fusemul rzucił hasło, czy ktoś by nie zrobi...

źródło: comment_vWQrkZvq6yABWD4bPlxGsLsjo8xLMqFv.jpg

Pobierz
  • 70
@zolwixx: @m_bielawski ma rację z tym nie kupowaniem szajsu. Ale jest to prawdą dopiero, gdy wciągniesz się porządnie w zdjęcia i chcesz mieć pewność, że sprzęt Cię nie zawiedzie (a przynajmniej sporą szansę na to).

Jednakże na początku przygody z fotografią, nie trzeba pakować się w aż tak drogi sprzęt. To tak trochę pokrewna rada z tymi w paście o chodzeniu po bułki ;)

Prawda jest taka, że na początku potrzebujesz
@zolwixx: no dobra, w sumie jakbyś chciał coś lżejszego, to musisz dołożyć milion. Tylko trochę niewygodne będzie to, że on po złożeniu ma 65cm... Poszukałbym jednak czegoś mniejszego.

Najlepiej jakbyś miał możliwość pożyczenia jakiegoś statywu, żeby z nim połazić i zobaczyć czy będzie wygodnie.
@kthxbai1: Może jeszcze będzie ciepło :D


@m_bielawski: Tylko pytanie czy takie za 300 będą w miarę wytrzymałe. Niestety słyszałem, że niektóre modele nie są tak wspaniałe ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@zolwixx: Z tą głowicą to na Twoim miejscu pobawiłbym się jeszcze innymi typami. Osobiście nie przepadam za kulowymi, bo nie mogę się dogadać z takimi przy panoramach. Ale przy normalnych zdjęciach, podobno są najlepszym wyborem
@m_bielawski: żaden statyw nie jest wygodny, ale nie może mi się gibnąć i rozwalić obiektywu za 2400, bo to połowa wartości mojego sprzętu foto ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@HulajDuszaToLipa: bawiłem się kulkową, fajna jest, przy panoramach rzeczywiście może być problem. podobnie przy zdjęciach jakiegoś rajdu czy innych ruchomych w jednej linii obiektów. no ale u mnie to głównie zabawa, żadne zarobkowe klimaty.