Wpis z mikrobloga

Miraski Drogie, mam json'a i ustawiam go jako atrybut requesta, chciałbym, żeby js odebrał jakoś tą informacje, ale kompletnie nie wiem jak do tego się zabrać. Na stacku widziałem, przykłady z js umieszczonym w pliku .jsp, ale chciałbym tego uniknąć. Również widziałem metodę z ustawieniem w elemencie html data-*="jsonObject"? Dziękuje za pomoc i miłej nocy!

#java #naukaprogramowania
  • 6
@GaHee: Może opisz na przykładzie co chcesz zrobić? Bo nie do końca Cie rozumiem. Chodzi Ci o wysłanie Jsona na jakiś adres, kontroler po przetworzeniu zwraca Ci Stringa/jakiś response i chcesz tą odpowiedź wyświetlić na stronie?
@nuker92: Mam servlet, który wykorzystuje api opneweathermap. Mam również stronę w .jsp, która wyświela mi obecną pogodę. Chciałbym również stworzyć wykres, który pokazuje pogodę co 3-godziny. Do tego chciałem użyć google charts api. Problem pojawił się przy tworzeniu tego wykresu, bo kompletnie nie mam pojęcia jak go "przekazać". Od niedawna dopiero poznaje jave ee w wolnych chwilach.

@CiekawskiJ: Angular będzie moim kolejnym krokiem, szukam rozwiązania bez wykorzystania tej technologi.
@GaHee: źle się do tego zabierasz, JSem nie wyciągniesz atrybutu ustawianego w serwlecie, bo po przekazaniu żądania do JSP ten atrybut przestaje istnieć (i istnieje tylko po stronie serwera). Do wyboru masz więc albo wrzucać ten atrybut na sztywno do kodu JS będącego elementem generowanej strony jsp, co będzie paskudne i pewnie to znalazłeś na stacku, albo zabierz się do tego tak jak powinieneś, czyli widok piszesz w HTMLu+JS (a najlepiej