Wpis z mikrobloga

Pewnie nie wielu z was pamięta, ale dzisiaj mija dokładnie 30 lat od daty emisji pierwszego odcinka Magazynu Kryminalnego 997. Większości z nas nie było wtedy na świecie, mnie zresztą również :)
Z tej okazji mam dla was w prezencie dwa jubileuszowe odcinki - z okazji 150 oraz 200 emisji programu. W nich będzie mowa o najbardziej spektakularnych sprawach programu z lat 80 i 90. Program ten budził, budzi i będzie na zawsze budzić we mnie pozytywne wspomnienia. Szkoda tylko, że TVP nie śmie nawet wspomnieć o takim fakcie (przecież kiedyś MK był ich sztandarowym programem telewizyjnym), choć raczej mnie to nie dziwi - sami przecież uśmiercili ten program.
Swoją drogą chciałbym pogratulować użytkownikowi @tadekpol który jako jedyny domyślał się, co planuję :)
Wołam już po raz ostatni plusujących i komentujących wpis z ostatnim odcinkiem.
#mk997
Tutaj link do wydania nr 200: https://www.youtube.com/watch?v=ObKyC4ycHTI
Link do wydania nr 150 podepnę pod wpis.
Dzięki raz jeszcze za tak liczne oglądanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
maxciekpl - Pewnie nie wielu z was pamięta, ale dzisiaj mija dokładnie 30 lat od daty...
  • 26
  • Odpowiedz
@maxciekpl: To jest chyba najlepsze:

W programie „997” trzykrotnie doszło do sytuacji, w której prawdziwi mordercy zagrali w improwizacji jako statyści-mordercy[6].


Podczas realizacji nagrania poświęconego zabójstwu dziennikarza Radia Bis Artura Korczaka z 1995 roku, morderca dziennikarza zagrał samego siebie w rekonstrukcji[1]. Podejrzenia ekipy wzbudził fakt, że mężczyzna dokładnie odtworzył scenę morderstwa oraz poprawiał reżysera[7]. Morderca, Artur M., został skazany na 15 lat więzienia[1].
  • Odpowiedz