Wpis z mikrobloga

Ale się podjarałem tymi boosterami step up i step down do prądu... Wszystko będę przerabiał.. już mam plan na oświetlenie w samochodzie, zawsze mnie wkurzała mała ilość światła z żaróweczek 5W, będzie 30W na diodzie power led w bagażniku. 3000 lumenów. Dla porównania świetlówka kompaktowa, (pot, żarówka energooszczędna) 10W daje około 500 lumenów. Nie wiem czy i głównego też nie przerobię, gdzie w malutkiej kabinie samochodu będzie 50W na powerledzie i zamiast 50-100lumentów będzie 5000. Z tym, że oświetlenie w kabinie może być problematyczne z racji na chłodzenie, i o ile w bagażniku radiator można ładnie ukryć, o tyle w kabinie już takie proste by to nie było, a musi to wyglądać ładnie.

zasilanie urządzeń na baterie z gniazdka. w garażu mam stacje pogody na pastylkę która szybko się rozładowywała a zimą to praktycznie nie działała z racji na niską temperaturę, teraz dzięki takiego modułowi podłączę ją do gniazdka ustawie na 3.0V i nie będę się musiał przejmować, że nic nie widać na wyświetlaczu i że trzeba kupić nową baterię. Tak samo stację pogody w domu sobie przerobię, jest na 2 paluszki, które starczają na parę miesięcy, zrobię sobie ją że będzie podłączona na USB.

W piwnicy też założę powe leda.. zrobili zasilanie na 24V u mnie.. i musi być specjalna żarówka która słabo świeci.. No to założymy boosterek i diodę 100W na ten przykład, wykręcimy na te 34V i 3A i będzie 10 tys lumen. zamiast 400

Zegarek ścienny też przerobię.. po co skoro bateria starcza na lata ? Po to że jak jest dobra bateria to głośno tyka i to irytuje tak skręce na minimalne napięcie przy jakim zegarek będzie w stanie działać i będę miał błogą ciszę.

#elektryka #elektronika #prad #booster
Czemu nikt tego nie reklamuje i nie mówi ludziom że coś takiego istnieje ? Ja przypadkiem się dowiedziałem że coś takiego jest.
Kurde to będzie coś w stylu, mój stary to fanatyk boosterów.. całe mieszkanie zaje...
  • 2
@boa_dupczyciel: Nikt nie wie, ja nie znam nikogo. Na wszelakich forach jak coś podłączyć też ludzie kupują specjalnie zasilacze aby się dopasować z mocą.. albo kupują specjalnie drogie sterowniki, zamiast sobie podłączyć pod zasilacz komputerowy który gdzieś się wala.

Światło do roweru też sobie zrobię takie mocne że będzie lepsze niż światło drogowe w samochodzie. Zamiast wydawać 600zł czy więcej na taką lampkę zamknę się w 50-60zł.