Wpis z mikrobloga

@pifarek: @nightfaler: ogólnie chodzi o to, że "schodkami" obrabiam kilka tabel w jedną i chcę to zrobić kwerendami, żeby później je połączyć.
Dlatego zależy mi na tym aby wyglądało to w taki sposób że mam kilka kwerend 0101; 0102 (next step) 0201 etc. i np w 2508 chcę aby w jednej tabeli dodał jedną kolumnę o danej nazwie jako podwójna precyzja, więc odpalam kwerendę z nazwą
@Balthazarr: Lel, nie ogarniam Accessa ale, AFTER jest w MySQL więc nie będzie działać.
Co do głownego problemu jak przecież robisz sobie widok z kilku tabel to przecież sam wypisujesz w jakiej kolejności mają być wypisane kolumny + z jakich mają być tabel

create view dupa AS
select tabela.kolumna1, tabela2.kolumna1, tabela1.kolumna2 from tabela1 join tabela2 (warunek)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nightfaler: tak, tylko że w access ja obrabiam bazy głownie za pomoca projektu kwerendy z widoku projektu a w ostateczności jak tutaj z widoku sql bo gotowa kwerenda też ma ograniczenia i szukałem rozwiązania sql.
ogólnie udało mi się zrobić tak że ostatnia kwerenda jest z widoku sql, która "ręcznie" przepisuje kolejność kolumn tak jak wspomniałeś :)
i wszystko zwieńczone makrem... mam nadzieje że jak ktoś będzie to przejmował po mnie
@plushy: potrzebne to było aby od razu eksportować do excel'a bez dodatkowego obrabiania.
Przy analizie excela potrzebna jest ta kolejność kolumn do łatwiejszej analizy.
Tak, można to przesuwać ofc, tylko chodziło mi o to aby z accessa wychodził gotowy plik, którego nie trzeba już obrabiać ani bawić się dodatkowo tabelami przestawnymi :)