Wpis z mikrobloga

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy wybór tej kamery to dobre rozwiązanie? Kamera będzie używana w domowych warunkach, w większości przypadku z dodatkowym oświetleniem (prawdopodobnie kupię softboxy) . Jest to Canon LEGRIA HF G25. koszt to około 3100 zł, czy w podobnej cenie kupię coś lepszego? Ponoć ten Canon to dobra kamera, chcę się jednak upewnić.
#elektronika #filmowanie #kamery #fotografia
z.....e - Witam, chciałbym się dowiedzieć czy wybór tej kamery to dobre rozwiązanie? ...

źródło: comment_cHDKYkHm94y4CJLnj95fVQiMp9RqrPk7.jpg

Pobierz
  • 26
@polski: Dzięki za odpowiedź, jestem trochę przerażony bo jest mnóstwo modeli, producentów i ciężko się na coś zdecydować. Jeden rabin powie tak drugi powie inaczej. Czytałem fora i mam mętlik w głowie. W sklepie internetowym polecili tą, dlatego pytam.
@zarejestrowalemsie: wybór jest duży to prawda. Ja za te pieniądze bym postawił co prawda nie na kamerę, a aparat ten który podałem.

Plusy A6000: matryca, wymienna optyka, FHD do 60fps i ISO z kosmosu (co do domowych warunków nie jest zbyt potrzebne, ale lepiej mieć niż nie).

Dlaczego nie ta kamera: kiepska matryca, niewymienny obiektyw, FHD tylko 25fps. Jedyny jej plus to stabilizacja.
@zarejestrowalemsie: niezbyt rozumiem domowe warunki, jakieś spotkania, chrzty itd? Cienko to wygląda dla mnie, brak 4k, samo fullhd tylko 25fps, na filmikach wygląda to tragicznie i nieostro jak za tą cenę. Co Cię do niej przekonuje?
@Wapniak: Dzwoniłem na infolinie sklepu internetowego. Później czytałem o niej na forach. I to tyle. Domowe warunki to nic innego jak filmowanie materiałów reklamowych i prowadzenie vloga na youtube dla jednej z firm.
Dzwoniłem na infolinie sklepu internetowego.


@zarejestrowalemsie: Sklep poleci to na czym najlepiej zarabia albo to co aktualnie zalega na magazynie.

A powiedzcie mi proszę, jak to jest z nagrywaniem dźwięku? Czy potrzebowałbym dodatkowego sprzetu do nagrywania głosu np. z mikrofonu krawatowego? Jaki to jest koszt?


@zarejestrowalemsie: Ta kamerka pewnie ma wejście audio. Zatem można wpiąć w nią bezpośrednio. Ten Sony oczywiście obrazek bardzo spoko, ale wejścia audio nie ma. Można
@rolfik_r1: Dzięki, teraz kolejny problem którą głowicę wybrać i jaki statyw. Mikrofon, softboxy. #!$%@? cały dzień na forach i infoliniach i mam taki mętlik w głowie że ledwo ogarniam. Dobrze, że wykopki pomogli aparat wybrać przynajmniej jeden problem z głowy. :D
@zarejestrowalemsie: jeśli chodzi o głowice to masz w sumie dwa wyjścia - benro albo manfrotto. Manfrotto jest dobre, ma malo płytek, zazwyczaj pasują od jednej głowicy do drugiej. Benro (K5 na przykład - mam taka) jest ok, ale maja pierdyliard różnych płytek. Mikrofon - Sony może nie mieć Jacka, wiec wybór ograniczony. Dobrym rozwiązaniem może być tez Zoom H1/Tascam DR-05
@rolfik_r1: Googluje wszystko na szybko więc popraw jeśli coś pomyliłem. Ten który posiadasz to ten zestaw? Głowica plus statyw? (co to są płytki bo nie wiem?)
Tascam jest 'rekorderem' który zbiera dźwięk otoczenia w 360 stopniach? Czy da radę zmniejszyć jego zbieranie czy wtedy trzeba by zainwestować w np. mikrofon krawatowy.
W większości przypadków będę go używać w domu ale w grudniu zostanę poproszony o nagranie konferencji na dość dużej sali.
z.....e - @rolfik_r1: Googluje wszystko na szybko więc popraw jeśli coś pomyliłem. Te...

źródło: comment_mDidO57Ub6pmKepQQR2WzfW07qOKwNbQ.jpg

Pobierz