Wpis z mikrobloga

Robi mi się takie coś jak na obrazku np. przy przesuwaniu ikonek na pulpicie i ogólnie zamula trochę środowisko graficzne - nigdy takich problemów nie miałem, podejrzewam sterowniki, ale nijak nie ma się jak dostać do opcji jakiś.

Jakieś pomysły ?

Świeża instalacja Debian testing, karta ATI Radeon 4850 sterownik open; komp desktop.

2. Poleci ktoś jakiś fajny terminal do zainstalowania ?
3. Scroll - da się jakoś zwiększyć ilość linii przewijania ?
4. Są jakieś stery od Razer'a do myszki na Linuxa czy dalej ciemnogród ?

#linux #debian #mate
Dezynwoltura - Robi mi się takie coś jak na obrazku np. przy przesuwaniu ikonek na pu...

źródło: comment_SwIdbAAGocmkQzJo6ewA8GNLPVNMLlRT.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
Uważaj, bo jeszcze Mac będzie działał szybko xD


@fervi: oby nie, bo teraz zapierala, a jak bedzie tylko szybko to gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Zastanawiam się czy to coś z Mate, bo ogólnie dość zabugowany jest.

Wgraj na przykład spacefm i klepnij
spacefm --desktop

On nadpisze się (czasowo, więc nie zamykaj terminala). Bo jak rozumiem to tylko ikonki się fiksują?

@M4ks: No wiesz, u mnie Mac lagguje pomimo sterowników + czasem glicznie się.
  • Odpowiedz
@fervi: Dziwne problemy typu lagi na pulpicie, to smużenie-klonowanie z ikonami, jak sobie ustawiam terminal na przeźroczysty to mi się uruchamia ponownie, a za chwilę działa, nie da się wejść czasem w żaden folder, bo od razu zamyka po otwarciu... itp.

Coś innego niż mate, ale w tych klimatach - lubiłem stare, dobre gnome2 stąd wybrałem to, xfce trochę za suche dla mnie :P ?
  • Odpowiedz
@Dezynwoltura: Xfce4 będzie dobre.

Sam miałem problemy z Mate - terminal się wyłączał (przy ustawianiu), przyciski głośności nie działały itd.
Coś mocno spierdzielili :D
  • Odpowiedz
@fervi: Dobra to nie będę tak kombinował, bo mi się bigos zrobi w systemie :P, chyba do tego XFCE się przeproszę i być może poabwię w jakieś managery okien ( ͡º ͜ʖ͡º)

W lutym chyba używałem Debiana z MATE i było ok ( ͡° ʖ̯ ͡°) a na dniach chyba D9 wychodzi i znowu się popieprzy xD
  • Odpowiedz