Wpis z mikrobloga

Byłam, przemokłam, ale uważam, że Poznań mega dał radę : ) przez cały dzień deszcz nie przestawał padać nawet na chwilę, a frekwencja była ogromna - ludzie stali pod parasolami, marzli i mokli. Bardzo propsuje Panów, których było dużo mniej, ale dzielnie wspierali swoje (i nieswoje różowe) <3

#aborcja #czarnyprotest #poznan #polityka
alicemeow - Byłam, przemokłam, ale uważam, że Poznań mega dał radę : ) przez cały dzi...

źródło: comment_umggwD4ifOOOo4goySKvMibhTym2Pc7X.jpg

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Asher1337: ja jestem za całkowita liberalizacja prawa w tej kwestii, ale brak możliwości aborcji w momencie kiedy zagrożone jest życie kobiety to juz czyste #!$%@? i ludzie odpowiedzialni za to zbrodniczą ustawę powinni gnić w Sztumie
  • Odpowiedz
@Asher1337: ale nikt nie wykrzykuje, że chce się skrobać do woli - różne rzeczy przytrafiają się różnym ludziom. To, że aborcja będzie legalna nie znaczy od razu, że wszyscy wyrzucimy do śmieci antykoncepcje i będziemy się dymać, i skrobać (hehe). Tym samym tropem, mamy (jeszcze) dostępne 'tabletki po', które mają wysoką procentową skuteczność, ale rozstrajają cały kobiecy organizm i mają szereg skutków ubocznych (plus całkiem wysoką cenę) - nie zauważyłam,
  • Odpowiedz
@Asher1337: problem polega na tym colego że w tym proteście chodzi o to żeby nie zaostrzać obecnego prawa bo o liberalizacji nikt nawet nie marzy, kraj jest zbyt zacofany mentalnie żeby takie coś przeszło. Na szczęście istnieją kliniki na Słowacji. Ceny atrakcyjne więc każda która będzie chciała i tak dokona aborcji bo nie żyjemy juz w średniowieczu chociaż niektórzy bardzo by chcieli. Koleżanka ostatnio korzystała z takiej kliniki i poleca
  • Odpowiedz
@Asher1337: przecież w PRLu mieliśmy dostępną aborcję i przy okazji wyż demograficzny : ) w większości europejskich krajów aborcja jest dostępna do 12 tyg życia płodu i jakoś nie widzę, żebyśmy mieli wyższy współczynnik urodzeń. Tak jak mówi @Heathen, jeżeli ktoś chce usunąć ciążę to i tak to zrobi, albo w klinice na Słowacji, albo (gdy jest w kiepskiej sytuacji ekonomiczno-społecznej) spadając ze schodów/ wieszakiem/ środkiem na "przyspieszenie
  • Odpowiedz
@Asher1337: ja również chcę pełnej liberalizacji prawa ale patrząc na to jak głupia i zacofana jest większość polskiego społeczeństwa (PiS wygrywa wybory XD) zdaje sobie sprawę że jest to praktycznie niemożliwe wiec chcę przynajmniej nie zaostrzania obecnego
  • Odpowiedz
@teka82: Jestem dokładnie za tym co znajduje się w treści, odrzuconego już, projektu ustawy liberalizującego aborcję (w tym edukację seksualną i tak dalej)

Kobieta miałaby prawo do przerwania ciąży do końca 12 tygodnia jej trwania. Po upływie tego terminu również, ale pod pewnymi warunkami:


1) Gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej;

2) Gdy występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby >zagrażającej
  • Odpowiedz
@teka82: Co do pierwszego, to czyjaś decyzja, nie moja. Co do drugiego, ja generalnie jestem przeciwniczką odsuwania facetów od tej sprawy i tych wszystkich głupich argumentów "nie masz macicy, nie Twoja sprawa", ale ostatecznie, nie zmusisz nikogo do bycia inkubatorem i zostania matką : ) Tak myślę, że całkiem fair by było, że w sytuacji, gdzie mężczyzna nie zgadza się na bycie ojcem, a kobieta ostatecznie to dziecko urodzi -
  • Odpowiedz
@alicemeow: Jeszcze byłbym wstanie zrozumiec walke aby zostawic obecne prawo. Ale liberalizacja? Szkoda, mi Ciebie. Na prawdę uważasz, że powinno być to od ręki? "aa poimprezowałam to sobie usune hehe"
Szkoda, że Ciebie mama nie usunęła.
  • Odpowiedz
@alicemeow: ciekawe ile różowych tam poszło nie wiedząc o co chodzi ale widziały pełno postów na fejsie to stwierdziły wszystkie ido to ja tez
  • Odpowiedz