Wpis z mikrobloga

Witam. Zeby nie marnowac Waszego cennego czasu, zaczne od tego ze sprawa dotyczy podatkow. Nie mogę znaleźć informacji w Internecie więc zapytam Was Szanowni Mircy.
Zakupiłem "motocykl" który okazał się być wadliwy. Po kilku miesiacach zostal zwrocony do salonu wraz z blachą i dokumentami. Na podstawie korekty do faktury zgłosiłem w Wydziale Komunikacji zbycie pojazdu. Czy jestem zobowiązany w takim wypadku zapłacić podatek 2% do US?

#podatki #motoryzacja #motocykle
  • 18
@dawid3012: chyba trzeba zaskarżyć ten kraj jako kraj który nie szanuje podstawowych praw człowieka m.in. prawa do własności. Dlaczego mam płacić podatek za to ze kupiłem sobie samochód? I nie ważne jest ile kosztował ten samochod. Nikt mi na niego nie dał i nie uważam żebym sie wzbogacił, wręcz przeciwnie. Ale komuna w naszym kraju ma się dobrze skoro taki podatek funkcjonuje
@den4y umowy nie było. Zwrot był na podstawie korekty do faktury która otrzymałem w dniu zakupu. Jednak otrzymali motocykl z dowodem rejestracyjnym. Nie było możliwości wyrejestrowania i zastanawiam się czy to nie będzie traktowane przez US jako sprzedaż. Ale to przecież kupujący płaci podatek więc sprawa wydaje się być dla mnie prosta.