Wpis z mikrobloga

4 246 - 1 = 4 245

Tytuł: Siewca wojny
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
★★★★★★★★★

No, takie rzeczy, to ja rozumiem! Solidne fantasy opowiedziane w ciekawym świecie, na ciekawych, wiarygodnych postaciach z krwi i kości; napisane z twistem i suspensem, o które, zdawało by się, coraz trudniej. Nagrałem apetytu na Sandersona, na szczęście mam coś jeszcze na półce ;)

#ksiazki #fantasy #sanderson

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz kurp - 4 246 - 1 = 4 245

Tytuł: Siewca wojny
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fan...
źródło: comment_XATja64DGzudm4jpomJ2p4mXSLfczgCF.jpg
  • 12
@Lisaros Nie biorę odpowiedzialności. Polecam tylko kilku osobom, które miewają inne niż mój, ale skalibrowane w znany mi sposób, gusta :)
Ja za klasycznym fantasy w ogóle nie przepadam. To mi się podobało, bo po pierwsze względnie ciekawy był świat i mechanika magii, a po drugie - to było naprawdę dobrze napisane. Jak są fajne, wiarygodne postaci i fajna, zakręcona historia, to setting przestaje mieć dla mnie znaczenie, po prostu wciąga.
Ale
@Lisaros: Ogólnie Sanderson bazuje na pokręconych systemach "magii" i tym podobnych rozwiązaniach. Od spalania metalu po fałszowanie "istoty" przedmiotu/osoby. Niezależnie od świata, jeśli są zawarte w ogólnym uniwersum Cosmere* to zawsze bazuje na pewnych prawach, metafizyce i filozofii, jedynie aspekt się zmienia.

* Z mgły zrodzony, Elantris i Nowa dusza cesarza, Archiwum Burzowego Światła, Warbreaker (Siewca wojny / Rozjemca), White Sands (nowela graficzna!), i inne.