Wpis z mikrobloga

22 października, Wydział Fizyki UW, godz. 10:30. Otwarta konferencja pod hasłem Światy równoległe. Fizycy vs humaniści.

Krótkie info od organizatorów:

W 1959 r. C. P. Snow, brytyjski naukowiec i pisarz, wygłosił wykład pt. „Dwie kultury” („The Two Cultures”) opisujący problem rozdźwięku między naukami ścisłymi a humanistyką. Tym samym rozpoczął on szerszą debatę, której wynik nie jest aż tak zaskakujący: potrzebujemy trzeciej drogi, kultury, połączenia obu sposobów patrzenia na rzeczywistość. Czy pół wieku po wykładzie Snowa nadal zamieszkujemy światy równoległe? Odpowiedzi na to pytanie szukać będziemy podczas popularnonaukowej konferencji „Światy równoległe”, którą organizuje Instytut Anglistyki UW oraz Wydział Fizyki UW, we współpracy z „Zapytaj fizyka”.


#ligamozgow #fizyka #humanistyka #nauka #warszawa

Trochę średnio mi pasują angliści jako reprezentanci nauk humanistycznych. Po stronie fizyków większość mówców godna polecenia.
Clermont - 22 października, Wydział Fizyki UW, godz. 10:30. Otwarta konferencja pod h...

źródło: comment_Go4bOzY2B47ZgltRRPHFnUCpzB3vbt5S.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Grypho: Przedmiot z RDD był jednym z najlepiej prowadzonych, w których uczestniczyłem. Chociaż nie jest ekspresyjny, to zaciekawiłby, nawet gdyby kazano mu mówić o balecie mongolskim. A IBB to żywa encyklopedia i praktycznie nie wypowiada nieprzemyślanych zdań, taki prawdziwy intelektualista w starym stylu.
  • Odpowiedz
Dokladnie ;)
Vetulaniego też bardzo chętnie posłucham. Widziałam kilka jego wykładów, bardzo ciekawe, zero nudy.. profesor kilka razy zażartował dla rozluznienia atmosfery ;) Jeżeli ktoś interesuje się neurobiologią to polecam bloga profesora Vetulaniego.

słuchanie wypowiedzi Turzyńskiego to czysta przyjemność, super że coś takiego jest
  • Odpowiedz