Wpis z mikrobloga

#yerbamate Jaki będzie dobry wybór na pierwszy raz, tak coby za bardzo mi ryja nie wykrzywiło? Nie piję kawy i nigdy nie piłem, a czasami brakuje kopa z rana a mam dość już gównianych energetyków. Podobno yerba daje rade, ale początki z tym bywają trudne. Jak to rzeczywiście wygląda? Czy wybór smakowej mate to dobry pomysł na początek, czy lepiej zasmakować klasycznej wersji ? Help plis ( ͡° ͜ʖ ͡°) AAA no i to cudo się słodzi, czy raczej nie?
  • 10
@Shank: Polecam zacząć od smakowej, w większości sklepów internetowych są zestawy startowe w stylu 5x100g z różnymi yerbami. Mate Green też będzie dobra na początek, mało pyłu i nie czuć dymu, osobiście polecam miętowe i odradzam cytrynowe. Co do słodzenia i wszelkiej maści dodatków, to istnieje tylko jedna zasada: ma smakować pijącemu.
@Shank: Jeżeli chcesz dla pobudzenia to nie widzę problemu w smakowych. Bardzo łagodne są mate green i jest ich bardzo wiele smaków. Na początku kup sobie tylko bombillę i jakieś próbki lub 250g wybranego smaku. Pobudzenie jest bardzo podobne do tego od kawy
@Shank
@jppwt

W internecie są do kupienia próbki do wyboru do koloru. Spróbujcie tradycyjnych i smakowych. Sami musicie zadecydować która wam podchodzi.

Dobrego kopa ma np Taragui Energia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Odnośnie słodzenia to ja nie słodzę ale mój różowy już tak. Jeżeli słodzisz herbatę to dlaczego masz nie posłodzić yerby? Można też dodać miodu.
@Shank: Myśle że można sobie na początek jakąś smakowa kupić. Bo taka normalna yerba to ma posmak zaparzonego kiepu. Ale spoko najpierw smakowa co by sie zaznajomić z yerbą. Potem już można sobie experymentować wedle woli. Ważne aby sie nie zrazić na samym poczatku.

Można słodzić, nie ma z tym problemu. Ale myśle że jeżeli już słodzić to czymś lepszym niż biały cukier, no bo to jest gówno. Lepiej stewie sobie
@Shank: @jppwt: weźcie jeszcze próbkę Argentyńskich (Paragwajskie są za mocne) smakują inaczej od mate green, "Amanda" "Cruz de Malta" czy "Rosamonte" te marki również mają linie smakowych. Zestawy na Allegro Matero + Bombila + próbki to koszt ok 50 zł, próbki 10x100g to koszt ok 30zł.