Wpis z mikrobloga

Witam,

Kupuję dysk SSD Goodram irrdium pro 240gb.
Chcę na nim postawić nowy system (+ miejsce na instalacje programów i gier) a stary dysk (jakis "przedwojenny" WD 320GB ) zostawić na dane (zdjęcia, muzyka, filmy itp).

Mam płytę ASrock P67 pro3. Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumiem kolejność montażu/instalacji aby osiągnąć maksimum wydajności dysku:

1. Odpięcie starego dysku
2. Podpięcie nowego dysku (rozumiem, że należy dysk podpiąć pod pierwsze gniazdo sata3 - białe w prawym dolnym rogu zdjęcia link
, kablem o standardzie sata3 6gb/s- Goodram nie dodaje takiego do zestawu więc od razu prośba o potwierdzenie czy taki będzie odpowiedni - link
3. Włączenie trybu AHCI w Uefi (na forach czytałem też o konieczności zmiany w rejestrrze windows ale chyba tyczy się to tylko zmian na zainstalowanym już win7?)
4. Instalacja windowsa 7
5. Podpięcie starego dysku pod 2 slot sata3 (biały)
6. Włączenie formatowania z płyty instalacyjnej win7 aby wyczyścić na drugim dysku partycję ze starym systemem win7 (obecnie są tam 3 partycje w tym jedna z systemem)
Nie wiem czy to konieczne ale nie chciałbym aby przy starcie pokazywało mi że mam do wyboru 2 systemy operacyjne
7. Restart i ustawienie w Uefi kolejność bootowania dysków : nr1 ssd, nr2 hdd

Z góry dzięki za pomoc i sugestie

#pcmasterrace #ssd #pc
  • 3
@mils83: Trochę przekombinowane. Podepnij SSD pod pierwszy port, HDD pod drugi, przestaw na AHCI (i tak dziwne, że już nie masz), odpal instalacje Windowsa, usuń wszystkie partycje, Zobaczysz dysk 0 i dysk 1 (poznasz który to który po dostępnej ilości wolnego miejsca), tworzysz partycje według uznania i instalujesz Win7 na wybranej partycji.