Wpis z mikrobloga

  • 10
Na #gog wystartowała wyprzedaż pt. "Back to school". W ofercie jest trochę samodzielnych tytułów oraz bundelki, w ramach których można np. sprowadzić ceny kilku klasycznych #crpg Interplaya do poziomu nawet $0,59 (polecam Stonekeep i Lionheart).

W ramach usługi GOG Connect możecie też zaimportować ze Steam kilkanaście tytułów, w tym np. Baldur's Gate EE.

#gry #grypc #steam #retrogaming #staregry
Pobierz kurp - Na #gog wystartowała wyprzedaż pt. "Back to school". W ofercie jest trochę sam...
źródło: comment_WmQ01q8xkBmV7qG2xSLKvsTb5PkmMoYw.jpg
  • 6
W ramach usługi GOG Connect możecie też zaimportować ze Steam kilkanaście tytułów, w tym np. Baldur's Gate EE.


@kurp: To jest akurat fajna opcja, sporo gier już tak na GOG zaimportowałem.

Ale tak na marginesie, nie mogę pojąć jak firma założona przez polski CDP nie ma cen dostosowanych do polskiego rynku. Taki na przykład: Real Myst Masterpiece Edition najtaniej był za 3,23€ w WinGameStore (jak najbardziej legitny sklep) czyli za jakieś
Pobierz Raffael - > W ramach usługi GOG Connect możecie też zaimportować ze Steam kilkanaście...
źródło: comment_AIYDpvZk1sUnuUkEmHrwUURReqNoDw15.jpg
@Raffael Nie wiem, czy to nie jest jakaś polityka wydawców. Ja zawsze preferuję GOG, ale bardzo często oznacza to dopłatę paru groszy, a niektóre tytuły trzymają bardzo dziwne ceny. Może wydawca oczekuje, że za DRM-Free dostanie więcej niż za Steam, bo domniemuje, że z kopii GOG korzysta więcej osób?
@Raffael Oczywiście, że łamiąc licencję. Nie oceniam, tylko stwierdzam fakty. GOG działa jak dawniej niezabezpieczona płyta CD - więc pewnie gra częściej bywa "pożyczana" albo kupowana "na spółę". W przeciwieństwie do gier ze Steam, nie wiąże się to z udostępnianiem konta, które zresztą może być aktywne w tym samym momencie tylko na jednej maszynie.