Wpis z mikrobloga

Mireczki mam do Was pytanie, czy jakiś ekspert orientuje jak to jest z odprawami przy wypowiedzeniu pracy z winy pracodawcy?

Dokładniej sytuacja wyglada tak, że byłem zatrudniny dłużej niż 6 miesięcy w firmie zatrudniajacej wiecej niż 20 pracowników i otrzymalem rozwiazanie umowy z miesiecznym okresem wypowiedzenia, na podstawie art. 30 par 1 pkt 2. Kierownik wręczając mi wypowiedzienie sam powiedział że jest to wina firmy. Dodam że byłem zwiazany umową okresowa(kończyła sie za około rok)

Czy w takiej sytuacji walczyc o odprawe? Internety podpowiadają że tak ale wolę dopytać tutejszych ekspertów :-)

#pytanie #kiciochpyta #prawo #pracbaza i oczywiście #zalesie :(
  • 11
@Adams_GA: Bo nie chodzi, przepraszam jeśli wprowadziłem Cię w błąd. Narazie wypowiedzenie dostałem ja ( dostana je najprawdopodobniej moi dwaj współpracownicy, aktualnie sa na l4). A z ta restrukturyzacja to tak wypalilem bo kierownik coś przebakiwal przy wręczeniu wypowiedzenia że na innych zasadach będą może zatrudnieniac za mniejsze podstawy itd. Reasumując jest to zwolnienie indywidualne.
Reasumując jest to zwolnienie indywidualne.


@jackamer: tak, ale tam jest ta ustawa o zwalnianiu z przyczyn niedotyczących pracowników tzw. ustawa o zwolnieniach grupowych. Ale tam też się przywiduje w sprawach indywidualnych odprawy
@jackamer: Obowiązuje ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników ( z dnia 13 marca 2003r., Dz. U.Nr 90. poz. 844 ) która zawiera precyzyjną regulację. Aby odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie muszę znać ilu pracowników dostało wypowiedzenia w ciągu 30 dni, ilu pracowników zatrudnia pracodawca itd., celem ustalenie czy zwolnienie w Pana zakładzie pracy to zwolnienia grupowe w rozumieniu przytoczonej ustawy.
Pracownicy pozostali też dostali wypowiedzenie umowy czy też pracodawca zaproponował im porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę ?
Liczba pracowników zatrudnionych u pracodawcy wynosi konkretnie powyżej 20 ale dokładnie ilu? "NIe przekracza 10 osób" tzn. będzie co najmniej 10 ?