Wpis z mikrobloga

@trololol: Najlepiej kupić takie same jak masz. A co do firmy, w tym budżecie nowych raczej nie kupisz, więc szukaj używek. Patrz, aby rok (dot) był w miarę świeży, czyt. góra 2010 rok (na oponie będzie pisało np. 0110 - pierwsze dwie cyfry odpowiadają za tydzień produkcji, następne za rok, w tym wypadku 1 tydzień 2010 roku). Oraz aby miały coś bieżnika ;p
@trololol za 800 kupisz już jakąś biedę a za 1000 już dasz radę w miarę dobre opony. Pamiętaj, że to właśnie od opon przede wszystkim zależy trakcja samochodu. To Twoje bezpieczeństwo. Wejdź sobie na oponeo i poczytaj jak kupować opony. Są tam z tego co pamiętam chyba jakieś poradniki i testy opon. Chińskie i inne nołnejmy sobie odpuść chyba że lubisz się ślizgać
@trololol: Jeżeli nie obcierają to rozmiar nie ma aż takiego znaczenia. Co najwyżej wskazania prędkościomierza mogą być przekłamane o kilka %. Opony całoroczne mają sens, zwłaszcza przy ostatnich lekkich zimach. Myślę że opony całoroczne dobrego producenta można kupić za ok. 1200 - 1300 zł (w tym rozmiarze). Przykładowa cena Uniroyal AllSeasonExpert 195/55 R16 to 319 zł za sztukę na oponeo.
@trololol: przecież przy 16 (no 205/55, nie wiem czy ten rozmiar który podałeś to jakiś wynalazek czy nie) za raptem 1000-1200 pln masz komplet nowych, porządnych gum które pozwolą Ci wyjechać nawet podczas deszczu i do tego zahamować oraz pokonać zakręty w przeciwieństwie do zajechanych używek, nalewek czy chińskich wynalazków, na czym tu oszczędzać?
@jw133718: kto sprzedaje sprawdzone opony premium z bieżnikiem 7.5mm+ które nie mają pięciu czy więcej lat a nie są powypadkowe?

I tak, wiem, bogaci ludzie na zachodzie je wyrzucają przy zmianie samochodu, tyle że te opony to tak naprawdę promil tego co jest na rynku.
@trololol: Za 800zł to masz nówki Dębice Frigo 2 (zimowe, ale przejeździłem na jednych 5 pełnych sezonów i dały rade ;) )

I tak jak koledzy mówią, popatrz jakie powinny być opony w oryginale, bo to co masz niekoniecznie musi być najlepszą (i najtańszą) opcją.
@jw133718: i tak to jest na tyle tani rozmiar że nie wiem czy jest sens ryzykować zdrowiem i życiem dla ledwo kilku stówek oszczędności.

W większym rozmiarze zresztą podobnie.