Wpis z mikrobloga

Kens to młody, wesoły pełen energii owczarek, który decyzją właściciela ma być uśpiony bo obecny właściciel nie może dłużej opiekować się psem. Wyścig z czasem czy się uda tak szybko znaleźć psiakowi dom. Kens jest wychowany w domu toteż zna zasady psa domowego. To urokliwy żywiołowy psiak przed którym jest jeszcze tyle życia. Prosimy o uratowanie psiaka i danie mu szansy na życie u boku nowego właściciela tel Ewa 501 147 350

tu ogłoszenie

może przygarnie ktoś psiaczka?
czemu właściciel chce go uśpić - młodego pełnego życia psiaka - przechodzi to moje pojęcie :(
znudził się prezent świąteczny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#adoptujpiesel #psy
taguje też #warszawa bo tego miasta dotyczy ogłoszenie
Pobierz KiciurA - Kens to młody, wesoły pełen energii owczarek, który decyzją właściciela ma ...
źródło: comment_qobGvGZdFuVNlhEdDS5ncQgv3VUxcK50.jpg
  • 13
@KiciurA: nie pierwszy i nie ostatni - jakim trzeba być człowiekiem, żeby usypiać zdrowego psa, tylko dlatego że nie ma możliwości zajęcia się nim? Ja bym kuźwa niebo i ziemię poruszyła, żeby znaleźć najlepszy dom dla swojego psa i serce by mi pękło, gdybym stała przed koniecznością jej oddania..
@UndaMarina: pieniądze wszystko załatwiają, wierz mi.
@UndaMarina: to dobrze, choć na z TOZem nie mam najcieplejszych wspomnień ( ͡° ʖ̯ ͡°) zresztą oni się nie zamują takimi sytuacjami, tu już prędzej trzeba do fundacji pisać.
@KiciurA: jw - czy fundacje pomagające ONkom w potrzebie wiedzą? Masz jakieś informacje?
@matra: niestety nic nie wiem - ogłoszenie jest na olx - i przewinęło się u mnie na FB więc być może, że ktoś rozumny już w tej kwestii zadziałał. A co do oddania psa - to widocznie jest to osoba bez serca, dla której zwierz był zabawką. Ja też sobie nie wyobrażam oddać swojego stwora. Ale jeślibym musiała to znalazłabym mu dom. Nie wiem u rodziny, znajomych czy przez ogłoszenie
TOZ już odpisał:

Dziękujemy za informację. Wskazany typ ogłoszenia pojawia się dość często na portalach internetowych, a zamieszczają je osoby, które za wszelką cenę chcą uzyskać sukces adopcyjny zwierzęcia, poprzez wskazanie tak drastycznego sposobu jego eliminacji. Po pierwsze jest to ogłoszenie absurdalne, ponieważ nie ma możliwości jakiekolwiek eutanazji zwierzęcia na tzw. życzenie jego właściciela. Lekarz weterynarii, który by poczynił takie działanie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za nieuzasadnione uśmiercenie zwierzęcia, także
@matra: @KiciurA: odpowiedź fundacji z Warszawy:

Dzień Dobry,

Sprawa jest nam już znana, wedle tego, co udało nam się ustalić, jest już kilka osób zainteresowanych adopcją tego psa. #!$%@?ąc od tego, ma Pani rację, eutanazja zdrowego, nieagresywnego psa jest niezgodna z Ustawą o Ochronie Zwierząt i żaden weterynarz nie powinien się na to zgodzić.


Z poważaniem,

Fundacja Zwierzęca Polana