Wpis z mikrobloga

#ksiazki #czytnikebook #ebook
za max 2 stówki coś takiego wyłapie?
czytanie z laptopa ssie a łażenie do biblioteki i różnie z książkami
no i ile kosztowało by mnie uzbrojenie go w jakieś książki o tematyce:
-Pirackiej
-Dziki zachód
-PostApokalipsa czy inne SF w klimacie pikniku na skraju drogi
No i co polecacie ogólnie z książek co pachną tytoniem,mocnym alkoholem i wielkimi przestrzeniami
  • 24
@wytrzzeszcz: lepiej troszkę dołóż i kup najtańszego Kindla czy pocketbooka. Uzbrojenie w książki to zależy. Jak chcesz piraty to nic. Jak chcesz kupować to trzeba czekać na promocje na konkretne tytuły. Promocji jest dużo ale poza nimi ebooki mają absurdalne ceny.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: czyli absurdalnie wysokie bo kupuję usługę a nie przedmiot, który po zakupie ma jakąś wartość i mogę np. sprzedać księgozbiór jak będę musiał.
Czemu rację przyznają zresztą wydawcy i eksięgarze robiąc na ebooki masę promocji. Jakieś 99% ebooków, w tym nowości, kupi się bez problemu -50% i taniej.
@rudy2007: Kupujesz tytuł. Nie ma znaczenia czy jest to książka fizyczna czy ebook, bo nie są robione oddzielnie. Autor za taką samą pracę powinien dostawać mniej za ebook niż ksiązkę fizyczną czy jednak tyle samo bo to samo napisał? Żaden wydawca w Polsce nie przygotowuje oddzielnie fizycznej książki i ebooka. Wszystko idzie razem bo wydawca wydaje tytuł w dwóch formach. Jeden produkt dwie postaci. W cenie ebooka masz koszty druku papierowej
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: a tańsze ebooki już istnieją, bo kupuję ich bardzo wiele i za żadnego nie dałem więcej niż -50% a za wiele sporo mniej, od wielkich hitów i nowości po niszowe pozycje, co czyni wszystkie twoje rozważania inwalidą. :P Na papier takie promocje jakie są codziennie na ebooki to rzadkość i są tylko jak nakład się kończy.
@rudy2007: BTW napisałem dużo argumentów. Np to, że książka i ebook to jeden produkt w dwóch różnych formach dlatego nie będą miały różnej ceny, opisałem ci to, że koszt wydania tytułu to nie tylko faktyczny koszt finalnej formu produktu, opisałem ci realia panujące na rynku za to twoje argumenty kończą się na:

"książkę mogę dotknąć i sprzedać a ebooka nie to powinien być tańszy!"

i ty mi imputujesz, że brak sensownych
@rudy2007: Porównujesz cenę ebooka i książki. Kontekst jej odsprzedania to tylko jeden z niewielu i ma nic nieznaczący wpływ na cenę produktu finalną produktu. Książka to nie samochód by na jej cenę miało wpływ to, że możesz ją traktować jak inwestycję, później odsprzedać (no chyba, że mówimy o jakiś białych krukach, apokryfach lub innych wiekowych publikacjach).
Promocje na ebooki bardzo często się wiążą z promocjami na papier równocześnie.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: widzę pan (ciekawy sposób na obrażanie rozmówcy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) zna świetnie rynek. Pewnie mi pan pokaże jakie to papierowe książki są dostępne w najpopularniejszych księgarniach ebookowych jak publio, virtualo czy woblink, mających dzień w dzień promocje, jakie na papier są raz na ruski rok.
@wytrzzeszcz: W tej cenie to może Kindle 7 używane ale na gwarancji. Odsyłacze do konkretnych ofert znajdziesz w drugiej części tego wpisu: http://cyfranek.booklikes.com/post/1457790/kindle-paperwhite-3-taniej-o-30-eur-z-okazji-powrotu-do-szkoly
Kindle 7 to prosty w obsłudze, sprawnie działający czytnik. W tej klasie cenowej ma chyba najlepszy ekran i tym sporo wygrywa. Szczegóły w recenzji: http://cyfranek.booklikes.com/post/1112280/najtanszy-kindle-7-kindle-touch-2014-z-niemieckiego-oddzialu-amazon-recenzja-czytnika-z-ekranem-6