Wpis z mikrobloga

Czy to się w ogóle opłaca?


@Kiv: Jeszcze jak. Nawet jak sprzedasz przełaja, to masz drugie dobre koła pod szosę. Polecam jakieś bombproofy, to będą na treningi po dziurach.
@Lipwig: Można to jakoś w miarę budżetowo rozwiązać? Koła nie muszą być super, mają robić robotę. Przełaja ledwo kupiłem, nie planuję sprzedawać :3
Na treningi po dziurach mam podstawowy set.
@Kiv: Jasne, że można. Aksiumy One Disc powinny być okej. Może dostaniesz je taniej na rynku wtórnym. Ja osobiście polecam odkupić stockowe koła z jakichś wyższych modeli szos z tarczami. Ktoś może modernizować rower i mu drugi komplet niepotrzebny, więc będzie okazja. Ewentualnie rynek wtórny. Chociaż z nowymi kołami + opony i tarcze to wyjdzie raptem lekko ponad 1kzł.
@Lipwig: Super- dzięki. Rozumiem, że muszę jeszcze wkalkulować kasetę (Kaseta 105 CS-5800 11 rz.- ok 150 zł) . Jak poznać czy koła są przystosowane do kasety 11rz?
@Kiv: No tak, kaseta też wchodzi w grę. Chociaż ja mam Sorę, bo #wykoptribanclub, więc mnie to wyniosło dwukrotnie mniej. Przy kupnie nowej kasety, przemyśl czy chcesz pozostać przy aktualnym zakresie, czy może wrzucić jakąś bardziej sprinterską/góralską wersję. Jest ku temu okazja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak poznać czy koła są przystosowane do kasety 11rz?

Długością bębenka. W przypadku Maviców można kupować starsze koła, ale nie
Pobierz Lipwig - @Kiv: No tak, kaseta też wchodzi w grę. Chociaż ja mam Sorę, bo #wykoptriban...
źródło: comment_6kW7Vdy4uAx9gIWYKV0raH9nexCazHdV.jpg
@Lipwig: Super, dzięki za informacje. już udało mi się znaleźć te koła Mavic za 600 zł :).
Co do zmiany kasety- aktualny zakres 11-28 odpowiada mi. Bardziej góralsko na pewno nie potrzebuję (wszak set ma być szosowy, zresztą musiałbym wymienić wózek w przerzutce na długi jeśli bym chciał ponad 28) a bardziej sprintersko raczej nie ;)
@Kiv z nowek dt swiss r460 to 150zl sztuka, sapim leader zet sztuka, kaseta ze 150, piasty novateca koło 150, zaplatanie z 35zl sztuka, tarcze 30zl szt, plus opony, to 300+56+150+300+70+60, także poniżej tysia bez opon

są jeszcze lżejsze kinliny ale ponoć są wykonane z gównolitu