Wpis z mikrobloga

#wordpress #webdev
Pani i Panowie, bardzo proszę o drobną pomoc i poradę.

Chcę zrobić małą stronkę dla siebie i zaimplementować w niej niewielki formularz z kalkulatorem ofert. Dla wyobrażenia sobie wstępnie: prostokąt na szerokość strony, podzielony na 6 pól (3 kolumny, 2 wersy). W tych polach pytanie, kilka checkboxów i ewentualnie pole do wpisania odpowiedniej liczby, ostatnie pole to miejsce na imię, nr telefonu i zgoda na przetwarzanie danych.
Co bym chciał osiągnąć, to wyrzucenie użytkownikowi wstępnej informacji o cenie wraz z obietnicą kontaktu.

W jaki sposób byście to zrobili? Ogarniam trochę WP, ale bardziej w kierunku prostych blogów i wizytówek. Są dostępne tego rodzaju pluginy? A może jakiś inny prosty CMS coś takiego oferuje?

Dzięki!
  • 5
@takrodzisiegniew: Masz jakieś tam wtyczki do formularzy, contact form 7 czy jakieś inne coś. Poszukaj takiej, w której możesz używać shorttagów. Wtedy będziesz mógł utworzyć sobie page-szablon.php (pamiętaj o komentarzu /* na początku pliku */) z tymi tagami.
Profit.
@wizzle: hmm, po prostu brak mi wiedzy do rzeźbienia w HTLM, tak szczerze to nawet nie wiedziałbym od czego zacząć, a CMSy są dziecinnie proste i jakieś tam małe doświadczenie z nimi mam. Dodatkowo WP przy odrobinie chęci wygląda po prostu dobrze.