Wpis z mikrobloga

@Kristof7: No powiem, że warto było się tam wspiąć :D Tylko trochę zimno, ale to norma :)

@simperium: Zapytać zawsze możesz, ale najpewniej nie odpowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Atexor: Bardzo mi miło :) W zasadzie chętnie mógłbym się zająć tworzeniem scen do filmów. Tylko kompletnie nie wiem jaką drogą należy pójść, by się tam znaleźć ;)

@dqdq1: Miałem Ci odpisać na pw, ale
@HulajDuszaToLipa: Sam za bardzo też się tym nie interesowałem, wiem w skrócie, że Ci co robią statyczną scenerię, to właśnie na podstawie różnych zdjęć, HDR + czysta fotoszopka (raz spotkałem się, że robili nawet modele prawdziwe to prawie-ukończonego-wydrukowanego tła, aby lepiej oddać np. rzekę).

Gdzieś był fajny materiał z making-off bitwy Jon vs Ramsey z GoTa, Gwiezdnych Wojen i Hobbita :P
Chyba nawet na wykopie ktoś robił AMA, że pracował nad
@HulajDuszaToLipa: dla mnie to zdjęcie jest ładne ale ciemne.W LR pewnie miałeś tą nieszczęsną jasną plamę i powiedziałeś dość... a jeśli domkniesz histogram w PS to pokaże się całe mięsko, ścieżki których wcześniej nie widziałeś, po których możesz chodzić "palcem po zdjęciu", różnice w kontraście pomiędzy ciemnym kamieniem a drzewem. Nie chcę mówić banałów że zdjęcie zaczyna oddychać, ale góry na dole nie robią się zwykłą ramką, jest więcej przestrzeni a
dqdq1 - @HulajDuszaToLipa: dla mnie to zdjęcie jest ładne ale ciemne.W LR pewnie miał...

źródło: comment_lGdTZJLnrZtbt974uYahqS7b7lo29yjV.jpg

Pobierz
@bartosaq: Poszło :)

@Atexor: Rzeczywiście - pamiętam nawet, że był ktoś kto pracował przy filmie Marsjanin. Muszę poszukać :)

@dqdq1: Pytanie jeszcze jak Ty widzisz je u siebie na monitorze i jak bardzo odbiega od tego co widzę ja :) Na przykład to co Ty wrzuciłeś, jest już praktycznie przepalone w jasnych partiach.
Moja wersja jest u mnie całkowicie czytelna i widzę wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły.

A co do