Wpis z mikrobloga

Pierwszy sezon zakończony. Każdemu kto lubi klimaty militarne, ogólnie walkę itd. polecam #anime #gatejieitaikanochinitekakutatakaeri #gate
Nie mogę uwierzyć, że nie usłyszałem wcześniej o tej produkcji na wykopie, jedynym logicznym wytłumaczeniem jest chyba za długa nazwa xd
Brak tutaj debilnego schematu, gdzie dostajemy uzbrojonych po zęby kolesi mających przegrać z jakimiś przydupasami. W miarę logiczne zachowania bohaterów i przyzwoita kreska.

Jak dla mnie 10/10 a rzadko daje taką ocenę, choć naturalnie jest to dość mocno zawyżone, bo anime idealnie trafiło w mój gust.

Warto obejrzeć dla samych scen walki nowoczesnego wojska ze smokami i średniowiecznymi armiami. Minusem może być dla niektórych to, że jest tutaj czasami trochę magii, lolitek czy nawet furry, ale jest tego tak niewiele, że idzie przymknąć na to oko.

Polecam
~koneser anime, FireDash
FireDash - Pierwszy sezon zakończony. Każdemu kto lubi klimaty militarne, ogólnie wal...

źródło: comment_CyntlBqdKZxs918wpbH34jdENKLB1NCV.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@FireDash:
O #!$%@?. Z ciekawości, czemu jeszcze dałeś 10/10?
Ja spośród ~440 zakończonych serii 10/10 dałem tylko jednej bajce (planowałem dać też re:zero, gdyby był drama ending, ale #!$%@?).

Jeśli chodzi o samą bajkę, to brakowało mi jakiegoś przewodniego celu bohaterów.
Pojechali sobie do innego świata i co? Jeżdzą to tu, to tam, zabiją jakiegoś smoka, uratują jakąś wioskę, ale w sumie nie do końca wiadomo, do czego dążą.
  • Odpowiedz
@Kliko:
Jeszcze dwa + jedno takie 9,5
Shingeki no Kyojin za całokształt, głównie za genialną muzykę i dobrą kreskę
One Punch Man za nasycenie dobrymi walkami w tak małej ilości odcinków + dobra muzyka i kreska
Mirai Nikki (zawyżone, bo mi się spodobała główna postać)
  • Odpowiedz
@Kliko: Nie wiem co będzie w drugim sezonie, ale cel jest jasny - dostali się do obcego świata i starają się poznać ich kulturę, politykę itd. To tak jak spotkanie z obcą rasą, najpierw obserwacja, a przez anime przewijają się przecież rozmowy o późniejszym wydobyciu surowców i samowystarczalności Japonii.
@madegg: ( ͡ ͜ʖ ͡)
@norypS: No to ja chcę takie haremówki xD Wolę takie
  • Odpowiedz
@FireDash:

przez anime przewijają się przecież rozmowy o późniejszym wydobyciu surowców i samowystarczalności Japonii.


Mam na myśli jakiś cel, podług którego będą działać główni bohaterowie, a nie że jacyś tam Japończycy będą sobie gdzieś tam wydobywać jakieś surowce. Łapiesz, o co mi chodzi?
  • Odpowiedz
@Kliko: Wojskowi są w swojej robocie, nie muszą mieć celu, po prostu jeżdżą na patrole i tyle, a reszta nie mając gdzie się podziać im towarzyszy. Czy wszędzie musi być jakiś konkretny cel w stylu: chcę być hokage, królem szamanów albo zniszczyć tytanów?
  • Odpowiedz
@madegg: Niektórzy posługują się pojęciami, których nie znają i może stąd takie głosy. Bajka jest po prostu prawdziwa, nie ma pieprzenia o jakimś dobru i innych pierdołach, a pomimo tego jest zachowany bajkowy charakter. Brama do innego świata otwiera się w innym wymiarze, Japonia wysyła tam wojsko, żeby zbadać teren. Wiadomo, że taki świat to surowce i samowystarczalność, więc USA wysyła np. swoich agentów i grają tych złych, może dlatego niektórzy
  • Odpowiedz