Wpis z mikrobloga

#nietoperz #nietoperze #pomocy #zwierzaczki

Murki, znalazłem chwilę temu tego gagatka na betonie przed domem. Średnio się ruszał, więc zdecydowałem się go zabrać do domu bo chłodno aktualnie. Zapewne ktoś go ze schroienia wykurzył bo w środku dnia spotkać batmana to raczej problem.
Moje pytanie brzmi, co dalej? Dostał wentylowane pudełko, ręczniczek i miseczkę z wodą. Oddycha, jak go niosłem to był nieco cieplejszy od otoczenia. Ręce po nim oczywiscie umyłem. Dać mu się zagrzać i o zmierzchu wypuścić (jak przeżyje)?
Jak ktoś zna speca od nietoperzy to proszę zawołać, sam średnio się orientuję kto mógłby coś sensownego mi doradzić.
Norrden - #nietoperz #nietoperze #pomocy #zwierzaczki 

Murki, znalazłem chwilę tem...

źródło: comment_IuwgwVOc6vqktAdiOnw4t14weW47qFLf.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Norrden: gdyby to była pszczoła doradzałbym wodę z cukrem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja myślę, że jak dojdzie do siebie to sam wyleci. usuń tylko wszelkie naczynia z wodą, bo u nas w firmie wpadł do wiaderka z mopem i się utopił.
  • Odpowiedz
@Norrden: jak będzie z nim gorzej, to kontaktuj się z klinikami, które zajmują się dzikimi zwierzakami. nie trzymaj w łazience/kuchni, bo chemikalia i zapach. niech siedzi w ciepłym pomieszczeniu i powinien sobie poradzić.
  • Odpowiedz
@ja_caly_na_bialo: @czteroch:
zdaję sobie z tego sprawę, może chęć pomocy przyćmiła zdrowy rozsądek. W każdym razie odkaziłem dłonie, a nietoperz siedzi w pudełku. Z obserwacji nie zauważyłem niepokojącego wyglądu, futerko czyste, zadbany, bez widoczych pasożytów, ubytków czy ran. Wydaje mi się, że ktoś go wygonił w kryjówki. Blisko miejsca gdzie go znalazłem są podziemne garaże i piwnice, może ktoś mu zamknął okno gdy był na zewnątrz, nie wiem. Wrzucić go
  • Odpowiedz
@Norrden: bardzo źle zrobiłeś, nietoperki ze wścieklizną to teraz plaga, powinien go zbadać odpowiedni organ i to jak najszybciej. Dopiero co w Szczecinie ostrzegali, już kilka chorych znaleźli, sytuacja identyczna jak twoja...
  • Odpowiedz
Pozwolę sobie zawołać plusujących :P
@Akira @anamakota @bambonierka @blazejostm @czteroch @Fides_Inversa @k0legaanus @karol_kb @Koleandra @krzych0 @Maaska @marooned @meffcio @nietopies @opo92 @perezque @RageH @rudamaryja @szpongiel @xhoax @zolwixx

Batman odwieziony na pogotowie :) Na dniach zadzwonię i może dowiem się co tam u niego. Pan który go ode mnie odebrał, powiedział, że marne szanse bym się czymś zaraził ponieważ nie miał kontaktu z uszkodzoną skórą podczas przenosin ani mnie nie zranił. Tak czy siak
  • Odpowiedz