Wpis z mikrobloga

Kiedyś pytałem o moto do 500cc i rzuciłem liste w zasadzie ścigaczy a nadal nie jestem 100% pewien czy chce samą ulicę czy ulicę z możliwością wpierdzielenia się krzaki (i jazdy dalej, bo wlecieć w chaszcze to można wszystkim) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co byście wybrali z listy offroadowców?

Suzuki DR350SE (ten mi dość przypadł do gustu)
Suzuki DR-Z400S
Yamaha WR250R
Yamaha XT350
Kawasaki KLR250

Patrzyłem też na dostępność powyższych i jest w miare

#motocykle #pytanie #offroad
Pobierz
źródło: comment_j7bESU0V1xS0Jl0x5MvebIDdqwotmTch.jpg
  • 83
dlaczego DO 500 ccm?


@bocznica: bo relatywnie mało palą :) różnica litra czy dwóch w perspektywie sezonu (aktualny sezon już 9k zaraz bedzie a licznik dalej się kręci) to od ~100 litrów w góre zaoszczędzone w kieszeni :)

to ma byc blotny #!$%@?


przede wszystkim nie "#!$%@?"
@tosyu: do zabawy są super. Pojemność dobra, DR-z droższe od reszty ale trzyma się w cenie i jest cięższy. KLR250 równie fajny motocykl i mocy jest wystarczająco do latania po bezdrożach, w sumie na asfalcie też. Ja bym wybrał DRZ w supermoto ale w teren rozważyłbym WR250R
@bigdabro: jeśli to jest jakimś miernikiem to: teraz mam 125cc, według producenta ma palić 2.6 i tyle mi wychodzi licząc średnią, ale zdarzało się że paliwo poszło spalając 2.9l (więc rzadziej niż częściej pocisne)

następne moto celuje w ~4l/100
@tosyu: sorry ale glupoty jakies wypisujesz. Relatywnie malo to ile to jest? Africa Twin spalala 5,1 do 6,5 - to jest relatywnie duzo czy malo? 650 spalajace po 5 to duzo czy malo? spodziewasz sie ze 500 ccm bedzie spalalo 3,5 gdzies w dalszym wyjezdzie z kuframi i tobą w siodle?
Jesli male spalanie jest podstawowa wytyczna co do doboru moto no to gratuluje
@bocznica: jeśli motocykl mający 10% masy mojej osobówki ma spalać tyle co ona to jest to dla mnie dużo, pasuje? :)

Jesli male spalanie jest podstawowa wytyczna co do doboru moto no to gratuluje


a dziękuję :P to kryterium jest dla mnie ważne, ja złotych jajach nie siedze

jebnij mi jeszcze "to kup se skuter" jak już masz flow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tosyu moje kle pali w porywach do 5 litrów, średni przejeżdżam 320 km na 15 litrach po mieście , korki,swiatla co kilkaset metrów...Ogólnie uważam że to dobry wynik, czasem brak mocy,ale z drugiej strony zawalidroga nigdy nie jestem ,a prędkości rzędu 100-120 km to dla mnie świat i ludzie.