Wpis z mikrobloga

Jest #problem następujący: Głowny dekoder telewizyjny mam w salonie podłączony skrętą do routera. Natomiast dotychczas w pokoju dzieci wykorzystywałem drugi dekoder, który łączył się głównym za pomocą wifi. Problem polega na tym, że strasznie rwało połączenia a dekoder "gubił" kanały. Troszę za daleko jest aby ciągnąć infrastukturę kablową z salonu do pokoju. Zauważyłem w necie usługę "internet w gniazdku". Czy ktoś z was to wykorzystywał i czy rozwiązałoby to powyższy problem? Pozdrawiam #pytanie
  • 7
@Ustinovitch: możesz spróbować urządzeń Homeplug / Powerline. Działa to tak:
Router < - > skrętka <-> Homeplug <-> kable elektryczne w domu <-> Homeplug <-> skrętka <-> PC, dekoder, etc...
Wadą tych urządzeń jest cena i to, że niektóre nie zawsze są w 100% stabilne (potrafią gubić połączenie na kilka sekund)
Tak, korzystam z tego rozwiązania.
@Ustinovitch: Zapomniałem dodać, że zdecydowana większość tych urządzeń ma włączone oszczędzanie energii. Wadą tego rozwiązania są wysokie pingi i nieraz bardzo długi czas wybudzania. Tak miał mój Zyxel. Trzeba użyć apki do zmiany tego ustawienia w obydwu adapterach. Pingi spadły z 11-12ms (jak nie więcej) do 1-2ms.
@Ustinovitch: Miałem chwile (1rok) taki powerline adapter od tp-linka podłączony główny komputer. I działa to dość stabilnie, jedynie co czasem może wkurzyć to spadki prędkości przesyłu danych (w moim wypadku PC <-> NAS) ale w twoim wypadku jeżeli ma to być podłączone do dekodera to nie bedzie to widoczne. Jakość pracy tych urządzeń jest mocno uzależniona od twojej instalacji elektrycznej domowej. Jeżeli masz stare budownictwo z aluminiowymi kablami i gniazdami pamiętającymi
Działa to dobrze , nawet multicast leci bez żadnej przycinki. Ja akurat miałem od tp-linka , pamiętaj ze oba gniazdka musza być na jednej fazie aby zadziałało
@Ustinovitch: Wiem że temat dość stary, ale właśnie staję przed decyzją zakupu takiego urządzenia. Czytam różne opinie i chciałbym się dowiedzieć czy kupiłeś, a jeśli tak to jak się u ciebie ono sprawuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)