Wpis z mikrobloga

@bartixon: Ja lecę od podstaw z duolingo i memrise. Mi to nawet odpowiada że kursy są po angielsku, zawsze coś tam doszlifuję albo poznam nowe słówka w tym języku, przy okazji nauki hiszpańskiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
@bartixon: Mnie też to boli, a znowu memrise nie wybacza głupich literówek, tak jak czasami duolingo. Równo 33 dni temu zacząłem się uczyć z duolingo, a od tygodnia lecę równolegle z tym memrisa, żeby słówka poznać, i postępy są.
Zastanawiam się czy może wbić też na jakiś czat hiszpański, głosowy czy pisemny, i rozmawiać z nativami, ale to myślę że dopiero za kilka miesięcy.
@Procyon95: jakiś czas temu czytałem na wykopie nie wiem czy ama od kogoś, czy wpis, ale jest strona jakaś gdzie właśnie są oferty konwersacji z nativami, i są mega tanie, np po 5-6 eur za godzinę. Wiem, że na 95% zrobiłem screena tej strony, więc jak tylko wbije 30 XP na duolingo to Ci podeśle
@bartixon: bardzo polecam memrise, tylko codziennie się ucz
po 3 miesiącach nauki rozumiem wiele słów, a czasem nawet zdań z hiszpańskich gazet, wyłapuję z radia
A nauka i powtórka zajmuje jakieś max 30 min to akurat w drodze do pracy to robię :)

Dodam jeszcze, że hiszpański to PRO język. Osobiście bardzo mi się podoba, może dlatego znajduję motywację do nauki. Jest bardzo ładny i łatwy. Polecam.