Wpis z mikrobloga

Piękny jest ból dupy wykopków, ich śmieszne wyparcie i chęć ukrywania niewygodnych faktów.

Ktoś wrzucił jako znalezisko o tym co by się stało, gdyby wszyscy mieszkańcy ziemi prześli na weganizm (film stworzony przez niezależny kanał naukowy). Wszystko w prosty, łatwy i przyjemny sposób przedstawione. Znalezisko samo w sobie jest bardzo interesujące ponieważ posiada dużo danych i ciekawych faktów. Wiec czego chcieć więcej?

I co? I co?

7 Wykopów i 14 Zakopów.

Dlaczego? Bo wykopkom dupy pękają od dysonansu poznawczego.

A może... a może znalezisko zostało zakopane, bo kogo interesuje wegetarianizm? Nie...

Wykopki wykopywały już na przykład:

Wegetarianizm został uznany za chorobę psychiczną. - Główna z płomieniem i 1000 wykopów. Co z tego, że to kłamstwo wymyślone na rosyjskiej stronie i nie ma nic wspólnego z WHO?

Co trzeci wegetarianin je mięso. Po pijaku
- 600 wykopów i po raz kolejny okazuje się, że dane były zmyślone.

Zła wiadomość dla wegan - rośliny czują ból - Główna z płomieniem i 1500 wykopów. Co z tego, że tytuł jest manipulacją bo w eksperymencie udowodniono, że rośliny reagują jedynie na bodźce co ma mało wspólnego z bólem i od dawna nie jest tajemnicą.

Cios w wegetarian - dieta jednak nie taka zdrowa...
- 400 wykopów. To akurat powiedzmy mała manipulacja, rzeczywiście z wyników badań tak wynika, ale te badanie to zwykłe bicie piany. Wzięto jedynie 300 wegetarian i 300 mięsożerców i porównaniu ich stan zdrowia. Czy 600 osób to odpowiednia grupa reprezentatywna do badania powiązania nowotworów z dietą? Wątpię. Zwłaszcza, że wegetarianizm jest zalecany przy walczeniu z nowotworami i zapewne wielu wegetarian przestaje spożywać mięso z powodów zdrowotnych. Tutaj inne badanie przeprowadzone na 96 tysiącach osób, wyniki troszkę odmienne :)

Kolejne zwycięstwo mięsiarstwa. Zakopać wartościowe znalezisko, wykopywać wygodne kłamstwa i manipulacje. Wykop 2016 pozdrawia.

#nauka #wegetarianizm #weganizm #gruparatowaniapoziomu #neuropa #shitwykopsays #bekazwegetarian #biologia #mikroreklama #miesozernapseudonauka
Clefairy - Piękny jest ból dupy wykopków, ich śmieszne wyparcie i chęć ukrywania niew...
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ehh czemu jeszcze ani razu nie spotkałem się z kimś kto mówi "Hej, jestem Stefan i jem mięso."


@ButtHurtAlert: Moim zdaniem z przyczyn praktycznych. Lepiej od razu uprzedzić, że nie jem mięsa niż potem doprowadzać do niezręcznych sytuacji, typu że idziemy do restauracji, gdzie nie ma kompletnie nic wege.
  • Odpowiedz
wegetarianizm nie jest dużo lepszy od mięsożerców, za to weganizm już tak. Wiele razy było poruszane, że przy produkcji produktów mlecznych i jaj zwierzęta cierpią i są zabijane tak samo jak przy produkcji mięsa. Jeszcze ciekawy jest ich filmik o 21 dniowym wegetarianizmie, na koniec koleś wspomina że wymaga to więcej wysiłku w planowaniu i przygotowaniu posiłków, a to jest drogie. Mięso jest dotowane i wychodzi taniej.
@Clefairy:
  • Odpowiedz
@Clefairy: mnie to jakoś nie dziwi. wykop to idealny obraz polskiego społeczeństwa, czyli typowa januszerka czerpiąca wiedzę o świecie z TV, onetu czy innego ścieku informacyjnego. im bardziej "kontrowersyjny" temat tym lepiej, bo można sobie pojeździć po ludziach z innym poglądem na świat, niż typowy polaczek-ignorant. mnie to trochę przeraża, bo wykop idealnie pokazuje, że mentalność w tym kraju jest #!$%@? niezależnie od wieku.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: fanatyzm, bo komentuje wpisy dotyczące mojego zainteresowania xD

Zabronisz mi dyskutować w internecie? Wszystkich innych udzielających się pod jakimiś tagami wyzywasz od fanatyków?
  • Odpowiedz
@Clefairy: Tak, bardziej interesujesz się tym co piszą pod #bekazwegetarian zamiast samym weganizmem. Tak, jakbym miał nagle zacząć śledzić #weganizm, #bekazprawakow, #neuropa albo coś podobnego. Interesowanie się tym co mówią ludzie, którzy nie lubią ciebie, twoich poglądów itd to objaw fanatyzmu jeśli nie debilizmu. Jeszcze mógłbym dobrać kilka takich osób z obu stron, wystrzelić was w kosmos i byłby pokój
  • Odpowiedz
@Clefairy: Prawda. No, ale co zrobisz? U nas każdemu się wydaje, że jest taki zajebisćie #!$%@? niezależny i alternatywny, a jego poglądy są najlepsze w całym wszechświecie. Szkoda, że jak przychodzi, co do czego, to zamiast pokazać, że człowiek myśli, że wykorzystuje dany mu przez Boga mózg, to wychodzi coś zgoła odmiennego. Łatwiej jest pokwakiwać tak jak stado. W stadzie jest bezpieczniej. Przynajmniej Cię nie zadziobią. #!$%@? tam, że jesteś
  • Odpowiedz
@Clefairy:
Wybacz bezpośredniość, ale to Ty brzmisz jak byś miał ból wiadomej części ciała "bo inni się nie zgadzają z moją opinią". Zakopują to zakopują, zaakceptuj to a nie rzucasz się nie wiadomo o co.
  • Odpowiedz