Wpis z mikrobloga

@tylko_prawda: Jeżeli zwrócimy oko na życie Jezusa Chrystusa, przekonamy się, że chciał On rozpocząć swą cudotwórczą działalność przez Maryję. Słowem wyrzeczonym przez Maryję uświęcił On św. Jana w łonie matki jego św. Elżbiety. [Por. Łk 1,41 nn]. Skoro Maryja przemówiła, Jan został uświęcony. Był to Jego pierwszy i największy cud łaski. Na Jej pokorną prośbę przemienił On w Kanie Galilejskiej [Por. J 2,1] wodę w wino. Był to pierwszy Jego cud
@Malpa-w-randze-Czlowieka: Chyba raczej przestrzegał przed cudami.

24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie
tylko_prawda - @Malpa-w-randze-Czlowieka: Chyba raczej przestrzegał przed cudami. 

...
@Malpa-w-randze-Czlowieka: Gdzie jest napisane, że Jezusa matka będzie cuda czynić? Macie chociaż odrobinę szarych komórek? Jezus tylko uzdrawiał. Tylko uzdrawiał. Rozmnażał pokarm. Ile razy faryzeusze chodzili za Jezusem i mówili pokaż nam znak na niebie, jakiś cud?

Jezus wtedy im odpowiadał:

1 Przystąpili do Niego faryzeusze i saduceusze i wystawiając Go na próbę, prosili o ukazanie im znaku z nieba. 2 Lecz On im odpowiedział: «Wieczorem mówicie: "Będzie piękna pogoda,
@tylko_prawda: Wyznaję z Kościołem, że Maryja, jako stworzenie, które wyszło z rąk Najwyższego, w porównaniu do Jego nieskończonego Majestatu mniejszą jest niż najdrobniejszy pyłek, lub raczej, że jest zgoła niczym, gdyż Bóg jeden jest
tym „który jest” [Wj 3,14]. Toteż ów Pan wielmożny, całkiem niezależny i Sam Sobie wystarczający, nie potrzebował, ani nie potrzebuje Najświętszej Maryi Panny, by urzeczywistnić Swe zamiary i objawić Swą chwałę. Wystarcza Mu chcieć, by dokonać wszystkiego.
@Malpa-w-randze-Czlowieka: Przecież to się kupy nie trzyma. Tekst na poziomie uczonych w piśmie i faryzeuszy. Dlaczego w Piśmie Świętym jest wyraźnie napisane:

5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

Same słowa Jezusa:
«Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Pokaż mi teraz dosadny werset ze Słowa, że Maria jest w niebie i trzeba
@Malpa-w-randze-Czlowieka: Dobrze to lecimy. Pierwszy fragment:

30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.

Teraz Paweł pisze tak:

29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.

3 Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa! 4 Bogu
@tylko_prawda: Odpowiedziałeś, że Jezus ostrzegał przed cudami, które sam uczynił, oraz swoją matką jako fałszywym prorokiem, następnie na moją odpowiedź wkleiłeś serię cytatów wyrwanych z kontekstu zupełnie oderwanych od meritum sporu, nie podejmując nawet próby dyskusji, i to wszystko wywyższającym się tonem (Bogu miłe zachowanie, nieprawdaż?). I kto tu powinien przejrzeć na oczy.

Jak tak lubisz cytaty, to ci dam na koniec jeden.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata,