Wpis z mikrobloga

@dobrybankier: no i właśnie z tego co widze, do konta jest VISA (ktora jest mniej popularna niz mastercard w usa) i kurs przewalutowania jest o ok ~~12groszy wyższy niż w kantorze alioru, nie ogarniam troche czemu alior ma osobno kantor (w ktorym mozna miec karte i normalnie placic) i konto walutowe (ktore defacto jest drozsze niz to smart banku)... smh
@smutny_prencik
Ja to mam zorganizowane trochę inaczej kartę mam założoną w SmartBank. A ceny kursowe biorę właśnie z konta alior bank. Ma jedną z lepszych ofert Kantoru. Ale kartę do tego konta ma dość drogą (więc z niej nie korzystam, a żeby płacić np na Aliexpress mam kartę w SmartBank)
@smutny_prencik: ja mam walutowa w PKO SA nic nie place, jeszcze sa te wszystkie kursy walut pod ręką aktualizowane co minute. jak mi sie nudzi czasem to tak sobie gram tymi walutami i na tankowanie jest zazwyczaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smutny_prencik: Karta z kantoru Alior ma tę wadę, że drogo w niej wychodzą wypłaty z bankomatów. Zainteresuj się kontem walutowym w T-mobile UB. Założenie konta i jego prowadzenie jest darmowe. Za wyrobienie karty jest jednorazowo 10 zł, ale później nie ponosisz już opłat za jej prowadzenie. I co najważniejsze, zyskujesz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. TMUB wydaje karty Mastercard, więc to też plus w Twoim przypadku. Tutaj więcej szczegółów