Wpis z mikrobloga

Mircy ustalmy raz na zawsze #ostrekolo #singlespeed ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaka kierownica do ostrego/singla

  • baranek 40.0% (10)
  • bycze rogi 32.0% (8)
  • riser 28.0% (7)

Oddanych głosów: 25

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PizmakWu: Niech zgadnę, kupiłeś sobie risera na szerokość swoich trzech pięści, rajt?
@system_shock: Proporcjonalny do barków riser jest okej, ale do singla gdzie nie trzeba używać siły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież jak trzeba się rozbujać na ostrym to łapie się za dolny chwyt a w riserach w MTB łapie się za rogi
  • Odpowiedz
@PrinceAlbert: Riser 35 cm, węższy nie ma sensu, ani d--a ani pedały się nie zmieszczą. A na singlu nie trzeba używać siły? Napęd to napęd, chcesz przyspieszyć, to musisz depnąć, lol.
  • Odpowiedz
Riser 35 cm, węższy nie ma sensu, ani d--a ani pedały się nie zmieszczą.


@PizmakWu: Dlatego mam uczulenie na risery o długości fiutka. Ani to przydatne, ani nie wygląda zdrowo. 35cm okej, pod warunkiem że masz takie węziutkie bary

A na singlu nie trzeba używać siły? Napęd to napęd, chcesz przyspieszyć, to musisz depnąć, lol.

Singiel to służy do toczenia się po mieście między uczelniami a galeriami, bo po co
  • Odpowiedz
@PrinceAlbert: myślę, że po prostu na krótkich dystansach nie ma takiej różnicy. A jak chcę podeptać to wolę zmienić na dolny chwyt, niż katować kolana stawaniem na pedały. Co do szerokości kiery wzgledem barków zgoda, bez sensu ściskać płuca, zwłaszcza na podjazdach.
Mój baranek ma 42 cm i jest optymalnie, a mieszczę się wszędzie.
  • Odpowiedz
@system_shock: Wiadomo, inny rodzaj napędu, z lekka inny styl jazdy, ale nie aż tak, że na ostrym jakoś mega bardziej katujesz. Znam leszczy na fixach i killerów na singlu, żadnej zależności nie ma.
  • Odpowiedz
@PizmakWu: styl jazdy część najważniejsza, ale również różnic nie przeskoczysz. Na singlu jak masz ochotę to możesz pedałować cały czas, ale i masz świadomość, że jak odpuścisz w losowym momencie to nic się nie stanie. A jak ktoś nagina mocno na singlu to tylko podziwiać za dyscyplinę. :)
  • Odpowiedz