Wpis z mikrobloga

Wiadomo że Bóg to chora na borderline psychopatka w stanie pms. Ale skąd wiadomo, że Szatan jest zmienny i zło jest zmienne? Szatan był zły bo sprzeciwiał się Bogu, ale w przeciwieństwie do niego był tym dobrym gościem. Gdy Żyd widział dziecko, Szatan mówił "nie gwałç". "Ale to filistyńskie dziecko, jak nie zgwałcę to złamię przykazanie Boże" "Ważniejsze jest dziesięć przykazań. Nie cudzołóż.
Innym razem Żydzi przygotowują się do złożenia ofiary z człowieka. Przychodzi Szatan i mówi "nie zabijaj".
osioł wpada do studni w sobotę - przychodzi szatan i mówi że jak go nie wyciągną w szabat to wszyscy umrą. I jezus tysiąc lat później powołuje się na osła w studni.
Ja wiem, że bycie chrzrścijaninem doprowadziłoby wtedy do potępienia przez Boga, ale czy Chrześcijaninowi godziłoby się wypełniaç wolę takiego zwyrodniałego Boga?

#kiciochpyta #wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo
  • 12
@wczoraj: nie. To poważne pytanie. Z nauczania Jezysa wynika że to Jahve wzywał do zła, a Szatan do dobra. W działalności szatana jest tylko bunt przeciw Bogu. Według Biblii nikomu zła nie uczynił poza rodziną Hioba co uczynił na polecenie Boga.
oczywiście zło jakiego wymagał Bóg można uznać za wyłączenia z przykazań, ale taka sytuacja: brat zgwałcił siostrę. Został za to zgodnie z bożymi przykazaniami zabity przez swojego brata, ale że
@miroslaw_suchoklates: nie znam nic poza Biblią. Powiedz chociaż gdzie znajdę te Twoje katolickie kłamstwa.
Aha - i znawco - wklej cytat nakazujący składanie ofiar z ludzi (podpowiem, że jest już po przykazaniu nie zabijaj) oraz zabraniający litości dla niewinnych dzieci (nawet noworodków), jeśli nie jesteś zakłamanym fanatykiem:)
Bądź dla mnie Lucuferem i przynieś mi oświecenie.
p.s. wytlumacz czemu Szatan pojawia się w Nowym testamencie tylko raz i nie czyni nic złego
@schizotypowycynik: Izrael nie służył Bogu, tylko aniołom :)

17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył*.

38 On to był w zgromadzeniu na pustyni z aniołem, który mówił do niego na górze Synaj i z naszymi ojcami. On przyjął żywe słowa Boże, aby nam je przekazać.
@schizotypowycynik: O #!$%@? xD
Na jakiej podstawie wywnioskowales, ze jestem fanatycznym katolikiem? xD
Jest wrecz przeciwnie. Przede wszystkim slowo szatan (czy tam szejtan, tudziez satan) wystepujace w biblii nie odnosi sie zawsze do jednej i tej samej samej postaci. Znaczy tyle, co "przeciwnik" i nazywany jest tak kazdy, kto sprzeciwia sie bogu zydow (jehovie, jahve- czy jak tam to czytasz, obie formy sa tak samo poprawne, a wynikaja z niewiedzy, jak
Księga Liczb 31. 17
"17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie
wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

Księga Samuela 15.2
"2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest