Wpis z mikrobloga

@2PacShakur: nie wiem, nie jestem strategiem ani ekspertem ds walki z terroryzmem ale to chyba trzeba działać na wielu frontach poza ofc militarnym to jeszcze przydałoby sie propagandowo.... zdyskredytowac liderow i organizacje, pozbawic wsparcia i funduszy i młócić. Stosować odpowiedzialność zbiorową, terror zwalczac terrorem?
@Piezoreki: Po co oni to w ogóle robią? To znaczy co im to daje - nowych rekrutów tym nie zyskają, co najwyżej paru psychopatów, sympatii na świecie również nie, interwencję połowy świata i tak mają już na głowie, ani to co robią nie jest specjalnie zgodne z islamem ani nic, przecież to jest całkowicie bezsensowne. Skoro ofiarami są domniemani szpiedzy, to niby jest czynnik odstraszania, ale to też niezbyt. Jak się
@Ungern: wg mnie robią to po to żeby pokazać społeczeństwom, głównie zachodnim, jak kończą ich wrogowie, żeby napędzić strach i pewnego rodzaju islamofobię w tych społeczeństwach, przez co muzułmanie, którzy czują się alienowani zamykają się w swoich kręgach.
Taka jest przynajmniej moja teoria, ale wiadomo, wg większości wykopków zostałbym nazwany lewagiem i miłośnikiem kozojebców. hehe
@2PacShakur: A czy coś możesz powiedzieć, jak traktowane są te ścierwa po złapaniu (np. przez Kurdów)? Poza jakimiś "lekkimi" nie widziałem nigdzie filmu, w którym choćby w zbliżony sposób byli traktowani jeńcy z ISIS. Czy druga strona nie potrafi być okrutna czy nie chce?